Pianka poliuretanowa zyskała ogromną popularność w branży budowlanej, przemysłowej oraz w życiu codziennym. Wykorzystuje się ją na przykład do ocieplania domów, wypełniania elementów karoserii samochodu lub izolacji przewodów. Wiele osób zastanawia się jednak, czy pianka poliuretanowa jest bezpieczna dla środowiska naturalnego.

Nie każdy wie, że poliuretan znajduje się w wielu przedmiotach codziennego użytku, w tym chociażby w naszych lodówkach, jest także chętnie wybierany do izolowania uli lub pomieszczeń, w których przechowywane są produkty spożywcze. Natrysk poliuretanowy – poza momentem samej aplikacji – nie ma więc wpływu na ludzi czy otoczenie. Mało tego – w przypadku uli z poliuretanu bardzo często zwiększa się produktywność oraz jakość życia pszczół.

Ocieplenie domu pianką poliuretanową a środowisko

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pian poliuretanowych, w tym produkty firmy Polychem Systems, które są dostępne w wielu odmianach dopasowanych do konkretnych wymagań odbiorcy.

Natryski z pianki poliuretanowej stanowią znakomity materiał termoizolacyjny. Ograniczają powstawanie mostków termicznych, które odpowiadają za uciekanie ciepła z budynku. Dzięki temu w chłodne dni można oszczędzić na ogrzewaniu domu, zaś w gorące – na klimatyzacji. Zmniejsza to zużycie energii elektrycznej oraz emisję spalin do atmosfery.

Podsumowując, pianka poliuretanowa jest produktem obojętnym dla środowiska. Jej produkcja i użycie nie przyczynia się znacząco do rozwoju globalnego ocieplenia i zwiększenia ilości odpadów.

Rate this post