Każdy chyba zna to uczucie, kiedy po pewnym czasie zaczyna nas nudzić stary wygląd pomieszczeń w domu. O ile zwykłe odnowienie koloru w salonie czy sypialni to żadne większy kłopot, o tyle remont łazienki czy kuchni wiąże się z dużymi kosztami i najczęściej koniecznością wymiany kafelek. Są jednak sprawdzone sposoby na odnowienie wyglądu starej łazienki i kuchni. Doskonałym rozwiązaniem będzie pomalowanie tych pomieszczeń specjalną farbą do kafelek. Dowiedz się jaki rodzaj farby do kafelek należy wybrać do danego pomieszczenia i na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej farby. Poznaj wszystkie możliwości, które oferuje farba do kafelek, którą bez problemu przywrócisz blask.

Jakie właściwości ma farba do kafelek? 

Doskonałym rozwiązaniem dla osób planujących odnowienie kafelek w kuchni czy łazience w domu będzie farba do malowania kafelek Hydropox. Jest to profesjonalna farba dwuskładnikowa, wodorozcieńczalna na bazie epoksydu, przeznaczona do aplikacji pędzlem lub wałkiem. 

Farba do kafelek jest łatwa w aplikacji i nie wymaga bardzo dużych zdolności w tym zakresie. Każdy bez problemu położy ją na wybranej powierzchni samodzielnie, bez pomocy fachowca. Farba do kafelek powinna posiadać bardzo dobrą przyczepność do powłok nieporowatych. Taka właściwość pozwala na nakładanie jej bezpośrednio na kafelki, glazurę i terakotę. Farba do kafelek Hydropox lub inna tworzy trwałą, twardą powłokę w satynie. Powłoka jest łatwo zmywalna i odporna na detergenty oraz środki myjące. Co najważniejsze, farba do kafelek jest całkowicie wodoodporna.

Farba do malowania kafelek jest wodorozcieńczalna, praktycznie bezwonna i bezpieczna dla zdrowia. Jest również odporna dla przemysłu spożywczego, co ma znaczenie przy pokrywaniu powierzchni sklepowych czy magazynowych, gdzie przechowywana jest żywność.. Farba do kafelek nadaje się zarówno do pokrywania powierzchni podłóg jak i ścian. Aby uzyskać najlepszy efekt estetyczny zaleca się nakładanie dwóch powłok takiej farby.

Malowanie farbą do kafelek krok po kroku

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, aby odnowić kafelki  wcale nie trzeba ich od razu skuwać – wystarczy je pomalować farbą do kafelek. Cała procedura jest bardzo prosta i każdy z łatwością wykona ją samodzielnie. Po pierwsze przygotuj kafelki do malowania, czyszcząc je i odtłuszczając. Po drugie, zagruntuj całą powierzchnię, która będzie pokryta farbą. Po trzecie, przygotuj w odpowiednich proporcjach farbę do kafelek. Po czwarte, pokryj kafelki dwoma niezbyt grubymi warstwami farby. Po piąte, zabezpiecz pomalowane kafelki dodatkowym lakierem. Po szóste, pozostaw całość do wyschnięcia na przynajmniej 24 godziny. Gotowe!

Jeśli zastanawiasz się nad odnowieniem kuchni, łazienki, garażu lub innego pomieszczenia wyłożonego kafelkami, jednak nie stać Cię na gruntowny remont, nie chcesz zrywać wszystkich kafelek i kłaść ich na nowo, przyjrzyj się taniemu i efektownemu rozwiązaniu jakim jest farba do kafelek. Profesjonalną farbę do kafelek w dowolnym kolorze zamówisz na: https://www.noxan.pl/higiena/farba-do-plytek-ceramicznych.html. Dowiedz się jaki rodzaj farby do kafelek sprawdzi się najlepiej w Twoim pomieszczeniu! Sprawdź szczegółowe wskazówki jak odmienić wygląd starego, nudnego wnętrza przy pomocy farby przeznaczonej do malowania kafli o najlepszych właściwościach. Zobacz jak szybko i łatwo możesz całkowicie odmienić wygląd starych kafelek. Dołącz do grona osób, które już wdrożyły takie rozwiązanie u siebie w domu i są zadowolone z efektu końcowego! 

Rate this post