Okna i drzwi są ważnym elementem budynku, który wpływa zarówno na jego estetykę, jak i komfort użytkowania, a także na poziom kosztów związanych z jego codzienną eksploatacją. Właściwy dobór odpowiedniej stolarki otworowej ma więc szczególnie duże znaczenie dla każdego, kto jest w trakcie budowy lub planuje remont albo przebudowę domu czy obiektu użytkowego.

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup drzwi i okien?

Do najważniejszych kwestii związanych z wyborem stolarki okiennej i drzwiowej należy zwrócenie bacznej uwagi na parametry dotyczące ich energooszczędności. Jest to istotne ze względu na fakt, że okna i drzwi mogą być odpowiedzialne za utratę nawet 30% energii potrzebnej do ogrzania budynku, im niższy będzie więc ich współczynnik przenikania ciepła, tym mniejsze okażą się wydatki na zakup opału czy zużywaną do wytwarzania ciepła energię elektryczną potrzebną do działania pompy ciepła. W domach, w których planuje się montaż dużych przeszkleń, warto zadbać o to, żeby charakteryzowały się one wysokim współczynnikiem przepuszczalności energii słonecznej. Dzięki temu dom będzie dodatkowo dogrzewany wpadającymi do środka promieniami słońca. Dla komfortu mieszkańców ważna jest ilość dźwięków, jakie przedostają się do budynku z zewnątrz. Dobre okna i drzwi będą się wyróżniały wysokim poziomem izolacyjności akustycznej.

Nie wolno zapominać o tym, że zarówno drzwi, jak i okna są barierą chroniącą domowników i zgromadzone mienie przed zakusami włamywaczy. W miejscach, które są szczególnie narażone na próby włamania, dobrze będzie rozważyć montaż specjalnie wzmocnionej stolarki otworowej, która zapewni użytkownikom pełne bezpieczeństwo. Znaczenie dla wygody obsługi drzwi i okien ma również trwałość i jakość zastosowanych okuć, a przede wszystkim funkcje, jakie one oferują. Równie istotne, co kwestie czysto użytkowe, będą cechy związane z estetyką. Bardzo ważny jest kolor ram okiennych, który będzie pasował zarówno do elewacji, jak i planowanego wykończenia wnętrza. Liczyć się będzie także stylistyka samych ram okiennych.

Gdzie szukać dobrej stolarki otworowej?

Dobór właściwej stolarki otworowej wiąże się nie tylko z dopasowaniem okien do oczekiwań użytkowników, ale także z ich właściwym zwymiarowaniem oraz prawidłowo przeprowadzonym montażem. Planując zakup, warto więc korzystać z oferty firmy, która proponuje pomoc w dokonaniu pomiarów, a także gwarantuje ich instalację zgodnie z regułami ciepłego montażu, a zatem zastosowaniem wszystkich elementów zapewniających dobrą izolację termiczną. Znakomitym przykładem może tu być dystrybutor materiałów budowlanych Nowy Dach z Kołobrzegu, który zarówno sprzedaje drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne, oraz okna aluminiowe od renomowanych producentów w szerokim wyborze, jak i zapewnia ich fachowy montaż.

Rate this post