W przemyśle i budownictwie często konieczne jest podniesienie oraz transport dużych elementów o specyficznych kształtach. Ważne jest, aby odbywało się to w sposób sprawny i całkowicie bezpieczny dla pracowników. Niezwykle pomocnym rozwiązaniem są trawersy, czyli elementy pośredniczące między dźwignicą a ładunkiem. Na rynku można znaleźć różne rodzaje tych produktów, na przykład belkowe. Wyjaśniamy, czym się charakteryzują i jakie mają zastosowania.

Czym są trawersy belkowe?

Trawersy belkowe mają formę prostej belki wyposażonej w określoną liczbę haków. Dobiera się je w zależności od tego, ile punktów zaczepienia znajduje się na przenoszonym ładunku. Bardzo często haki w trawersach belkowych można przesuwać i przemieszczać, dzięki czemu odległość punktów przyczepu jest ściśle dostosowana do rodzaju towaru. Tego typu produkty są wykonane ze stali nierdzewnej.

Specjaliści z firmy BestTap przekonują: Wykorzystanie stali w produkcji trawersów belkowych sprawia, że są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne, przede wszystkim wilgoć. Dzięki nim można podnosić i transportować ładunki o masie nawet do kilku – kilkunastu ton. Na rynku można znaleźć trawersy belkowe o zróżnicowanych parametrach, takich jak długość i szerokość oraz udźwig.

Do czego służą trawersy belkowe?

Tego typu trawersy służą do podnoszenia i transportu ciężkich, długich elementów. W ich przypadku wymagana jest duża ilość punktów przyczepu, która zapewnia stabilność ładunku. Trawersy belkowe powszechnie wykorzystuje się w przemyśle, do transportu elementów konstrukcyjnych maszyn i dużych urządzeń. Popularnym zastosowaniem jest także branża budowlana. Dzięki trawersom można szybko i sprawnie przenieść części nośne budynków. Do ich sprawnego działania niezbędna jest dźwignica, którą można wynająć lub kupić razem z trawersem belkowym. Takie rozwiązanie stwarza ogromne oszczędności finansowe i pomoc wyspecjalizowanych pracowników w danej branży.

Korzyści płynące z używania trawersów belkowych

Praca z wykorzystaniem trawersów belkowych jest całkowicie bezpieczna dla pracowników. Jest tak dzięki stabilnym mocowaniom haków, solidnej konstrukcji oraz zabezpieczeniom, które skutecznie chronią transportowane elementy przed upadkiem. Trawersy belkowe wyróżniają się prostą konstrukcją, dzięki czemu ich montaż i przygotowanie do transportu przebiega szybko i sprawnie. Na uwagę zasługuje także wykonanie tego typu produktów ze stali. Jest to materiał, który wyróżnia się ogromną trwałością. Dzięki temu trawers belkowy może skutecznie działać przez długie lata.

Rate this post