Znalezienie ekipy remontowanej nie jest problemem, wystarczą krótkie poszukiwania w prasie lub Internecie – ofert jest mnóstwo. Prawdziwym problemem jest znalezienie ekipy remontowej, która posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie – takiej, po której nie trzeba będzie niczego poprawiać. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zatrudnieniem firmy remontowej.

Staż na rynku

Zazwyczaj mamy większe zaufanie do firm, które już od dłuższego czasu utrzymują się na rynku. Jest to racjonalne podejście – skoro firma istnieje od dawna, to znaczy, że oferuje wysokiej jakości usługi i ma szerokie grono klient, którzy gwarantują jej przetrwanie. Ponadto pracownicy mają duże doświadczenie i kwalifikacje do przeprowadzania określonych prac remontowych.

Oferta

Profesjonalne firmy remontowe posiadają bardzo szeroką gamę usług. Decydując się na pomoc wszechstronnej ekipy, zaoszczędzimy mnóstwo czasu, który w przeciwnym wypadku musielibyśmy poświęcić na poszukiwania ekip zajmujących się konkretnymi rodzajami prac i negocjowanie z nimi warunków umowy. Przykładem może być Zakład Budowlany Rafał Lehmann, który w swojej ofercie ma budowę budynków od podstawy aż po dach oraz ich kompleksowe wykańczanie.

Referencje

Każda dbająca o swój wizerunek firma posiada liczne referencje od klientów, dla których pracowała wcześniej. Jeśli już znajdziemy ekipę remontową, która wygląda obiecująco, warto spytać ją o wcześniej przeprowadzane prace – jeśli jest to możliwe, powinniśmy osobiście sprawdzić efekty. Jeśli firmę poleca nam ktoś znajomy, dobrze jest odwiedzić jego mieszkanie. Na własne oczy przekonamy się wtedy, czy odpowiada nam jakość oferowanych przez ekipę usług.

Umowa

Choć wydaje się to oczywiste, wiele osób zleca prace firmom remontowanym bez podpisania z nimi żadnej umowy. Jest to błąd, który może nas sporo kosztować, kiedy „fachowcy” pobiorą zaliczkę za przeprowadzenie remontu, a następnie znikną bez śladu lub na koniec prac zażądają zapłaty wyższej niż wcześniej ustalona. Każda profesjonalna firma przed przyjęciem zlecenia przeprowadza dokładną wycenę remontu oraz szacuje termin zakończenia prac. Wszystkie te informacje – wraz z danymi firmy – powinny znaleźć się w pisemnej umowie.

Materiały i sprzęt

Na ostateczny efekt remontu wpływ mają nie tylko kwalifikacje pracowników, ale również sprzęt i materiały, którego używają w pracy. Profesjonalne firmy mogą – za dodatkową opłatą – dostarczyć własne materiały do przeprowadzenia remontu, lub zaoferować pomoc w ich zakupie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]