Kraków od lat cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które poszukują mieszkania lub chcą wybudować dom. Nic dziwnego, gdyż w Krakowie znajdziemy niemal wszystko to, co jest nam potrzebne do życia. Zanim jednak zamieszkamy w nowym domu bądź w zakupionym mieszkaniu, konieczne będzie przejście przez szereg różnego rodzaju prac budowlano-remontowych. Jak podejść do kwestii remontu lub budowy w Krakowie?

Zaplanowane z wyprzedzeniem

Zarówno budowa domu, jak i remont powinny zostać przez na zaplanowane ze znacznym wyprzedzeniem. Firmy budowlane, które działają na terenie Krakowa czy w ogóle całego województwa małopolskiego zwykle mają bardzo napięte grafiki. Na najlepsze ekipy budowlane przyjdzie nam czekać nawet i pół roku, a czasami dłużej. To zaś sprawia, że nasz remont czy nasza budowa, które zostały zaplanowane na ostatni moment, mogą się w znacznym stopniu opóźnić. Najlepiej jednak skontaktować się z właścicielem firmy budowlanej jak najszybciej. Nawet na kilka miesięcy przed planowanym remontem lub budową specjaliści będą chcieli zaplanować wszelkie prace oraz omówić ich kosztorys. 

Ile kosztuje budowa lub remont?

Nie jest tajemnicą, że ceny towarów oraz usług w Krakowie są stosunkowo wysokie. Zasada ta dotyczy również usług budowlanych, a także remontowych. Koszt budowy domu wynosi zwykle kilkadziesiąt tysięcy złotych, choć tak naprawdę wszystko zależy od nakładu pracy, jaka konieczna jest do postawienia i wykończenia domu. Za wybudowanie stu metrowego domu wraz z wykończeniem wnętrz z pewnością zapłacimy więcej niż za postawienie małego, ergonomicznego domku. Remonty zaś rozliczane są według zakresu prac ekipy, a także ich rodzaju. Zazwyczaj jednak zapłacimy za nie mniej niż kilkanaście tysięcy złotych. Oczywiście wyremontowanie mieszkania, które kupiliśmy na rynku wtórnym, będzie kosztować więcej, niż mały remont łazienki. 

Jaką firmę wybrać?

Większość firm budowlanych z Krakowa cieszy się dużą renomą i zatrudnia prawdziwych profesjonalistów. Dzięki temu możemy być pewni, że wszelki prace zostaną wykonane z należytą starannością. Nowością na rynku są firmy budowlane, które oferują nie tylko prace murarskie, dekarskie czy remontowe, ale również związane z fotowoltaiką czy pozyskiwaniem energii z innego rodzaju odnawialnych źródeł. Korzystajmy z usług firm, które działają na rynku od dłuższego czasu i mogą poszczycić się opiniami zadowolonych klientów, dla których już postawili dom czy którym wyremontowali mieszkanie. 

Rate this post