Sypialnia to miejsce, w którym musisz czuć się dobrze, tylko wtedy będziesz mógł w niej w pełni wypocząć. Znaczenie ma nie tylko wybranie funkcjonalnych mebli, ale i estetyka pomieszczenia. Dużą rolę odgrywa tu aranżacja ścian w sypialni, która w większości przypadków przebiega podobnie – jasne kolory, prostota, czasem obraz czy zdjęcie nad łóżkiem. Taka monotonia nie jest jednak konieczna a ściana w sypialni może mieć ciekawą teksturę, nietypową barwę czy niepowtarzalne wzory. Już sama zmiana jej wyglądu pozwoli Ci na całkowite odmienienie wnętrza.

Kolory ścian w sypialni

Podstawą każdej aranżacji są kolory ścian. To właśnie one stanowią tło dla mebli czy dodatków. Dekoracja ścian w sypialni stawia przede wszystkim na jasne ściany w sypialni – to klasyczne rozwiązanie pozwalające na stworzenie stonowanego wnętrza sprzyjającego relaksowi.

kolory-scian-w-sypialni.jpeg

Jasne kolory ścian w sypialni sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej rozświetlone i z przyjemnością można spędzać w nim czas, nie tylko wieczorem, ale i w ciągu dnia.

 • Kolor niebieski pozwoli się wyciszyć i zrelaksować. Doskonale będzie komponował się z bielą i szarością, dlatego powodzeniem cieszy się nie tylko we wnętrzach klasycznych, ale również w nowoczesnych aranżacjach czy pokojach urządzonych w stylu skandynawskim.
 • Kolor beżowy pozwala zapewnić efekt wyciszenia. W przeciwieństwie do błękitu przywodzącego na myśl spokój, ale i chłód, beżowy kojarzy się z ciepłem i przytulnością. Świetnie będzie komponował się z drewnianymi meblami i ciemnymi dodatkami.
 • Kolor zielony pozwala się uspokoić, dlatego będzie idealny do sypialni, która powinna sprzyjać relaksowi.
 • Delikatny róż umożliwi natomiast urządzenie sypialni w stylu romantycznym. Będzie stanowił tło dla aranżacji w stylu prowansalskim, jednak równie dobrze sprawdzi się w klasycznych wnętrzach.

Alternatywę stanowią ciemne ściany w sypialni. Są bardziej wyraziste i pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat.

ciemne-sciany-w-sypialni.jpeg

Ciemne kolory ścian w sypialni sprawdzają się szczególnie w przypadku dużych pomieszczeń.

 • Kolor czerwony jest niezwykle intensywny i od razu przykuwa wzrok, dlatego rzadko pojawia się na wszystkich czterech ścianach. Możesz natomiast zestawić go z innymi barwami – na przykład bielą czy brązem albo wybrać odcień winny jak na przykład burgund.
 • Ciemna szarość to rozwiązanie idealne dla wnętrz w nowoczesnym stylu. Świetnie będzie współgrał z bielą, szarością i drewnem.
 • Kolor turkusowy to również częsty wybór do sypialni o ciemnych ścianach. Idealnie sprawdza się jako elementy minimalistycznych wnętrz, choć i w tych klasycznych znajdzie zastosowanie.

Dekoracyjna ścina za łóżkiem – nadaj charakteru swojej sypialni

Jeśli chcesz ozdobić jedną ze ścian w sypialni, najlepiej, by była to ściana za łóżkiem. Najprostszym rozwiązaniem będzie powieszenie na niej obrazu, ale możesz postawić także na bardziej wymyślne rozwiązania. Obecnie popularnością cieszy się tynk strukturalny, który pozwala wprowadzić do wnętrza nieco chłodu i nowoczesności. Szeroki wybór tego rodzaju materiałów otwiera wiele możliwości:

 • Magnat Style Beton Oryginal umożliwia osiągnięcie efektu gładkiego betonu na ścianie o naturalnym wyglądzie. Idealnie więc wpasuje się w surową stylistykę wnętrz;
 • Jeśli jesteś zwolennikiem bardziej klasycznych rozwiązań, możesz postawić na Magnat Style Marmur Klasyczny Kryształ zapewniający efekt naturalnego piaskowca;
 • Wyrazistą kolorystykę, niepowtarzalny szyk i charakter zagwarantuje ci natomiast Magnat Style Stiuk Wenecki, czyli farba strukturalna w kolorze rubinu;
 • niesamowity efekt można także uzyskać przy wykorzystaniu światła wpadającego do sypialni dzięki tynkowi Magnat Metallici Grafit z metalicznymi cząsteczkami odbijającymi światło.

Ściany sypialni dopasowane do trendów

O charakterze danej sypialni decydują nie tylko meble, ale często także kolory ścian i sposób ich aranżacji. Obecnie większość wnętrz urządzona jest w trzech charakterystycznych stylach: klasycznym, nowoczesnym i skandynawskim.

 1. Styl klasyczny Ze wszystkich trzech stylów klasyczny pozostawia największą swobodę przy wyborze koloru ścian. Praktycznie zawsze są to jasne barwy, ale w szerokiej gamie – od bieli, przez ciepły beż, aż do bardziej nietypowych rozwiązań jak żółty czy zielony.
 2. Styl nowoczesny Styl nowoczesny to szerokie pojęcie obejmujące wnętrza industrialne, ale także nietypowe aranżacje z wykorzystaniem oświetlenia LED, cegieł czy tapet o ciekawej strukturze. Dominujące kolory to zazwyczaj biel, szarość, czasem także beże.
 3. Styl skandynawski Styl skandynawski stawia na minimalizm, naturalne dodatki, metal i drewno. Wnętrza mają być jasne, utrzymane w zimnych barwach. Właśnie dlatego najlepszym wyborem będą białe lub szare ściany. Aby nadać pomieszczeniu nieco więcej wyrazu, możesz jedną ze ścian wyłożyć drewnianymi panelami albo pomalować na jasny róż czy lodowy błękit.
[avg] ([per]) [total] vote[s]