Artykuł sponsorowany

Znaczniki ogrodnicze w praktyce

Znaczniki ogrodnicze w praktyce

Praca w ogrodzie jest relaksującym hobby i zajęciem, które ma nas odprężać, jednak wiele prac ogrodniczych wiąże się z wysiłkiem fizycznym. Kopanie w glebie, grabienie, wysiew nasion i inne zajęcia potrafią zmęczyć, dlatego warto korzystać z udogodnień, dzięki którym praca w naszym ogrodzie będzie jeszcze bardziej przyjemna i satysfakcjonująca.

Zakładanie grządki

Grządki warzywne są spełnieniem marzeń wielu osób o domowych, zdrowych, niepryskanych i pysznych warzywach. Na początek musimy wybrać miejsce, najlepsze będzie takie, które jest nasłonecznione przez co najmniej 6 godzin. Gleba przeznaczona na grządkę musi być bardzo żyzna i bogata w składniki odżywcze, jej odczyn powinien być lekko kwaśny. Jeżeli obawiamy się o słabą jakość gleby warto jesienią wysypać na powierzchnię obornik i przekopać glebę. Następnie pora na bardzo miłą część zakładania grządki, czyli wybór roślin. W dzisiejszych czasach wybór nasion jest prawie nieograniczony, co roku dostępne są coraz to nowe odmiany wszelkich warzyw! Jednak należy dobrze przemyśleć skład naszej grządki, ponieważ wiele roślin nie może rosnąć przy innych, a inne lubią towarzystwo konkretnych gatunków. Oczywiście w inny sposób się je wysiewa, w przypadku zakładania warzywnika ogromnie istotną kwestią jest odpowiednia odległość pomiędzy rzędami roślin! To często sprawia kłopot ogrodnikom, ponieważ za pomocą podstawowych narzędzi ogrodniczych ciężko jest dokładnie i równo wyznaczyć rzędy roślin. I tutaj z pomocą przychodzą nam znaczniki ogrodowe, takie jak te dostępne w firmie Walkiewicz.

Znaczniki ogrodowe w praktyce

Znacznik ogrodowy jest uniwersalnym narzędziem ogrodniczym, który służy do równego wyznaczania od siebie grządek pod uprawę roślin w jednakowych odległościach. Na początek powinniśmy zaplanować gdzie będą rosły warzywa. Warto wyznaczyć za pomocą np. rozciągniętego sznurka na kijkach, gdzie będą poszczególne grządki. Przy takim planowaniu nie możemy zapomnieć o wyznaczeniu ścieżki, którą będziemy się poruszać między roślinami! Będzie to bardzo istotne w przyszłym podlewaniu warzywniaka i jego pielęgnacji. Następnie znacznikiem ogrodowym będziemy w stanie stworzyć idealnie równe grządki przygotowane pod wysiew. Jeżeli mamy więcej rodzajów warzyw, które mają różne potrzeby warto zaopatrzyć się w regulowany znacznik ogrodowy. W takich narzędziach można bez problemu regulować odległość między grządkami. Bardzo ważne jest pamiętanie o zachowaniu stosownej odległości między innymi siewami lub sadzonkami, takie informacje znajdziemy na opakowaniu od danych nasion.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy