Artykuł sponsorowany

Zbita szyba w oknie. Co robić?

Zbita szyba w oknie. Co robić?

Dawniej, aby wymienić zbitą szybę w oknie, wystarczyło zamówić nową u szklarza, który następnie montował ją w ramie okna. Cały proces był szybki i bezproblemowy, a wynikało to z nieskomplikowanej budowy i technologii, w jakiej tworzono okna kilkadziesiąt lat temu. Aktualnie okna produkowane są w zupełnie inny sposób, co przekłada się na czas i koszty wymiany. Sprawdź, co robić, jeśli w oknie zbiła się szyba.

Co zrobić zaraz po zauważeniu zbitej szyby?

Jeśli pęknięcie w szybie nastąpiło nagle, na skutek uderzenia, najlepiej jest natychmiast zadzwonić po fachowca, który wymierzy okno i będzie mógł zamówić, a następnie zamontować, dobrze dopasowane pakiety szybowe. Na czas oczekiwania na montaż szyb, okno należy zabezpieczyć folią malarską lub innym materiałem, nieprzepuszczającym powietrza i wody.

W przypadku zauważenia pęknięcia, które nie nastąpiło z winy właściciela domu, powinno się najpierw skontaktować z producentem lub sprzedawcą, u którego zakupiono okna. Istnieje szansa, że naprawa danego rodzaju uszkodzenia zostanie objęta gwarancją. Dzięki temu klient nie poniesie kosztów związanych z wymianą i będzie mieć pewność, że montaż zostanie wykonany przez prawdziwych ekspertów, którzy doskonale znają się na oknach konkretnego producenta.

Zbita szyba powinna zostać wymieniona najszybciej jak to możliwe, a zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Warunki atmosferyczne, takie jak niskie temperatury, śnieg czy deszcz mogą mieć ogromny wpływ na wychładzanie się pomieszczeń oraz zbieranie się wilgoci wewnątrz domu. Dlatego najlepiej jest skorzystać z usług specjalistów, takich jak firma Świat Szkła, którzy prowadzą całodobowe pogotowie szklane z dojazdem do klienta i przeprowadzą ekspresowe szklenie awaryjne.

Na czym polega wymiana zbitej szyby?

Wymiana zbitej szyby zaczyna się od dokonania przez fachowca dokładnych pomiarów oraz ustalenia przyczyny powstania uszkodzenia, jeśli szyba nie pękła na skutek uderzenia. Następnie fachowiec zamawia odpowiedni pakiet szybowy, który zamontuje podczas kolejnej wizyty. Montaż polega na wyjęciu listew przyszybowych i uszkodzonej szyby, po czym za pomocą podkładek regulacyjnych osadza się nową szybę i ponownie zakłada się listwy.

Pęknięcie jednej szyby skutkuje koniecznością wymiany całego pakietu szybowego, ze względu na strukturę okna. W oknach nowego typu montuje się dwie lub nawet trzy szyby, pomiędzy którymi znajduje się absorbent wilgoci i gaz szlachetny, które zapewnią szczelność i bardzo dobrą izolację cieplną. Dodatkowo pakiety szybowe mocuje się za pomocą mas uszczelniająco-klejących, przez co wymiana tylko jednej szyby mogłaby spowodować pogorszenie się integralności okna oraz generować straty cieplne.

Nieprzyjemną sytuację, jaką jest konieczność wymiany zbitej szyby, można przekuć w coś pozytywnego i poprosić fachowca o zamówienie droższych pakietów szybowych, o znacznie lepszych parametrach cieplnych. Inwestycja w bardziej nowoczesne szyby zwróci się w postaci obniżonych rachunków za ogrzewanie. Nie warto jednak oszczędzać na dobrym fachowcu, ponieważ nawet najdroższe i najlepsze pakiety szybowe nie będą spełniać swojej roli, jeśli zostaną zamontowane w nieprawidłowy sposób.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy