Artykuł sponsorowany

Zastosowanie tkanki tłuszczowej do regeneracji i odmładzania różnych części ciała.

Zastosowanie tkanki tłuszczowej do regeneracji i odmładzania różnych części ciała.
Jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest lipotransfer, polegający na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, kolan lub brzucha i przeczepieniu jej w inne miejsce w naszym ciele. W ten sposób tkanka tłuszczowa zostaje zastosowana do regeneracji i odmładzania różnych części ciała, poprawiając wygląd i kondycję skóry twarzy oraz kształt i wielkości piersi lub pośladków. Lipotransfer jest niezwykle popularnym zabiegiem głównie ze względu na jego  niewielką inwazyjność i   niskie ryzyko powikłań . Nie wykorzystuje się w jego trakcie obcych substancji, dzięki czemu nie istnieje ryzyko reakcji alergicznych. Wirówka oczyszcza pobraną tkankę tłuszczową z płynów, na skutek czego w ciele pozostają tylko zdrowe, najbardziej wartościowe komórki.

Zalety i zastosowanie

Lipotransfer stosuje się w celu wypełnienia  bruzd, zmarszczek i fałd w okolicy twarzy, a także w celu poprawy jej owalu. Dzięki niemu pozbędziemy się cieni pod oczami oraz zapadniętych policzków. Lipotransfer także pomoże wypełnić blizny pourazowe i pooperacyjne, powiększyć usta i piersi oraz wyeliminuje asymetrię twarzy. W widoczny sposób złagodzi zarysy tkanki kostnej. Klientki, korzystające z tego zabiegu w Klinice Medycyny Estetycznej Zawodny, chwalą sobie przede wszystkim komfort psychiczny, brak powikłań, krótki czas wykonania zabiegu oraz rekonwalescencji, poprawę wyglądu skóry i jej rewitalizację, a także brak widocznych śladów zabiegu.

Przebieg zabiegu

Zastosowanie tkanki tłuszczowej do regeneracji i odmładzania różnych części ciała przebiega w sposób komfortowy dla pacjenta. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli, a następnie jej odwirowania i czyszczenia. Następnie pobrany materiał zostaje wszczepiony w wybraną część ciała. Efekt widoczny jest już po kilku dniach. Warto pamiętać, aby przez około dwa tygodnie unikać gorących kąpieli, wizyt w saunie oraz na basenie. Przez pierwszy tydzień zrezygnujmy z wysiłku. Miejsca, z których lekarz pobrał tkankę tłuszczową poddawajmy delikatnym masażom, a także okrywajmy je specjalnymi opatrunkami uciskowymi. W trosce o pełne bezpieczeństwo pacjenta, każdy zabieg lipotransferu poprzedzony będzie konsultacją lekarską i wykonaniem podstawowych badań, które określą stan zdrowia pacjenta, takie jak morfologia i USG.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy