Materiał Partnera

Zasobnik z wężownicą jako nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu

Zasobnik z wężownicą jako nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu
Zasobnik z wężownicą wyróżnia się z pośród wielu nowoczesnych rozwiązań dostępnych na rynku. Taki bufor podgrzewający wodę w czasie rzeczywistym nadaje się nawet do niewielkiej kotłowni. Jest ekologiczny, gwarantuje znaczną oszczędność, a ponadto działa niezwykle wydajnie.

Zasobnik z wężownicą – czym on jest?

Na początku warto wyjaśnić, że buforowy zasobnik z wężownicą miedzianą to połączenie trzech urządzeń. Zawiera w sobie wymiennik ciepła, sprzęgło i zbiornik akumulacyjny. Ta maszyna zarówno ogrzewa ciepłą wodę, jak i utrzymuje jej stałą temperaturę. Dzięki temu z kranu płynie gorący strumień od razu po jego odkręceniu. Innowacyjna technologia pozwala na zminimalizowanie strat ciepła podczas magazynowania go w zbiorniku. Regulowane nogi umożliwiają dopasowanie bufora do kotłowni o różnych wymiarach, a także ustawienie go na nierównej powierzchni.

Co dają miedziane wężownice?

Wężownice są to spiralne rury, które przekazują wodę i ogrzewają ją. Znajdują się wewnątrz dolnej części zbiornika. Użycie miedzi sprawia, że sprzęt nie ulega korozji i świetnie przewodzi ciepło. Miedziana wężownica oraz stalowy płaszcz są połączone mosiężną złączką skręcaną. Użycie takich metali do budowy urządzenia sprawia, że nie reagują one ze sobą. Podstawowa wężownica służy do przepływowego przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dostępne są również zbiorniki z dwiema lub trzeba spiralnymi rurami. Można je połączyć z piecem gazowym, kolektorami słonecznymi (czyli systemem solarnym), powietrzną pompą ciepła lub zasilaniem z sieci ciepłowniczej.

Ekologiczne rozwiązanie

Zasobnik z wężownicą jest dobrym rozwiązaniem również ze względu na jego pozytywny wpływ na środowisko. Przejawia się on ograniczaniem emisji do komina związków takich jak tlenek węgla. Jest to bezwonny gaz, który powstaje podczas niepełnego spalania m.in. węgla, drewna, gazu bądź oleju opałowego. Może być bardzo niebezpieczny dla człowieka. Dodatkowo urządzenie to zmniejsza ilość sadzy, zbierającej się w kominie. Jak już zostało wspomniane, dzięki dodatkowym wężownicom możliwe jest podłączenie zbiornika buforowego do kolektorów słonecznych bądź powietrznej pompy ciepła. Opierają się one na wykorzystaniu odnawialnego źródła energii, pochodzącej ze Słońca. Stanowią nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale też pozwalają na oszczędność.

Sprawdzone rozwiązania

Kiedy wybiera się zasobnik z wężownicą, warto zdecydować się na produkt wysokiej jakości, stworzony przez doświadczoną firmę. Należy zwrócić uwagę, czy gwarantuje ona szeroki wybór. W asortymencie powinny znajdować się przede wszystkim standardowe zbiorniki z 1, 2 lub 3 wężownicami. Dobrze, aby były dostępne także bufory projektowane na miarę tak, aby pasować się do wymiarów kotłowni klienta. Ważne jest, aby producent był świadomy istnienia takich zagrożeń jak legionella i stosował metody przeciwdziałania nim. Bufory najwyższej jakości można znaleźć na tej stronie:  http://www.noel.pl/zbiorniki-buforowe-z-wezownica-128.html . Firma Noel stawia na efektywność oraz wielofunkcyjność swoich urządzeń. Warto zauważyć, że używają oni dwa razy grubszej stali niż przewiduje forma UDH. Sprawia to, że zasobnik z wężownicą może posłużyć na długie lata.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy