Materiał Partnera

Zasłońmy okna

Zasłońmy okna

Firanki stanowią bardzo dekoracyjny element wyposażenia naszych wnętrz. Postarajmy się jak najdokładniej je przygotować, aby dodawały mnóstwo uroku. W tym celu upiększmy firankę, ułóżmy w asymetryczną figurę, pospinajmy ją, a ze zwykłej zasłonki w naszym oknie uczynimy efektowne wykończenie wnętrza. Kierujmy się jednak umiarem, aby ten delikatny akcent nie okazał się przytłaczający.

Oczywistym jest fakt, że do każdego rodzaju pomieszczenia wybierzemy inną firankę. Jej dobór uzależniamy również od wielkości okna i stylu pomieszczenia. Jako że zwykle firany są w kolorze białym albo écru, kolorystyki dostarczą dodatkowe elementy, ozdóbki i zasłony. Podpowiadamy, jakie są najpiękniejsze dekoracje okna.

Dekoracje okna kuchennego

W kuchni postawmy na krótką firankę obszytą lamówką w kontrastowym kolorze. Użyjmy taśmy marszczącej i szarfy, a przy samym karniszu ozdóbmy ją lambrekinem. Możemy dowolnie ściągnąć firanę: albo symetrycznie na obie strony po równo, obwiązując dwie części zdobną wstążką lub przypinając je dekoracyjnym motywem; albo asymetrycznie na jedną stronę. W kuchni, zależnie od jej wystroju, świetnie sprawdzą się zazdrostki z kolorowymi naszyciami. Jeśli nasza kuchnia jest zaaranżowana w klasyczny i naturalny sposób, możemy pozwolić sobie na kuchenne akcenty: wyszyte owoce, warzywa oraz naczynia kuchenne, które niezmiennie od lat są modną ozdobą.

Firanki do pokoju

W pokojach lekkości dodają firany aż do samej podłogi, przysłonięte prześwitującą kolorową zasłoną, swobodnie opadającą i luźno pozaczepianą. Wszelkie mocowanie firan w warkocze i sploty jest masywnym akcentem i bardzo wyrazistą dekoracją. Jeśli całe pomieszczenie jest zaprojektowane w wyrazistym tonie, nie złammy efektu nietrafnym lub zbyt przesadnym doborem firan.

Wyszywane, haftowane…

Godny uwagi jest również wybór materiału firany oraz sposób jej wykonania. Firany panelowe idealnie nadadzą się zarówno do kuchni, jak i salonu, firany makarony i firany żakardowe wybierzemy do kuchni, w pokoju dziennym, salonie i sypialni zaś zawiesimy firany z gipiurą, z woalu, organtyny, z bogatym zdobieniem, wykorzystaniem ozdobnych taśm, łączeniem różnych kolorów i stylistyką dobierającą asymetryczne kształty i różnorodne długości.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy