Artykuł sponsorowany

Zamontuj odpowiednio dachówkę

Zamontuj odpowiednio dachówkę

Dach to bardzo ważny element każdego domu, a montaż dachówki wymaga odpowiedniego przygotowania. Zatroszczmy się o solidny montaż dachówki, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie i cieszyć się pięknym domem.

Dokładność

Pamiętaj, aby wszystkie czynności związane z montażem dachówki były wykonane bardzo dokładnie. Uwzględnij płaszczyznowanie połaci, co przyczyni się do estetyki oraz zapewni niezawodność. Panele muszą być odporne na warunki atmosferyczne, a przede wszystkim na wiatr. Mocuje się je za pomocą powlekanych gwoździ. Cała praca nie wymaga od nas stosowania wyspecjalizowanego oprzyrządowania. Do cięcia paneli używa się gilotyny bądź nożyc.

Pierwszy etap

Zacznij od montażu kontrłat na krokwiach. Zasugeruj się rozmiarami stosownych łat. Jeśli chodzi o grubość, kontrłata powinna być większa niż 25 mm. Istotna jest dobra wentylacja dachu. Następnie zamocuj kontrłaty równolegle do osi krawędzi narożnej. Potem zastosuj wzmocnienie koszowe. Szerokość kosza musi być większa niż 125 mm. Następnie rozpocznij proces mocowania łat, zaczynając od łaty bazowej, będącej punktem odniesienia dla pozostałych. Do przymiaru możesz zastosować okapnik lub ewentualnie dachówkę. Usytuowanie łaty bazowej wyznacza tylne zgięcie dachówki. Montuj kolejne łaty, poczynając od łaty bazowej aż do kalenicy. Mierz odległości od czoła do czoła łat. Pamiętaj o stosowaniu właściwych wymiarów. To bardzo istotne. Ostatnia łata powinna znajdować się 10 mm od kalenicy. Przytnij łaty w pobliżu kosza i zamontuj równoległe łaty do osi kosza. Odległość musi wynosić 75 mm. Następnie zajmij się deskami wiatrowymi. Powinny wystawać 25 mm ponad łaty.

Montaż dachówki

Po opisanych czynnościach możesz przystąpić do montażu dachówki. Na początku mocuje się ją na górnej krawędzi. Możesz wybrać dowolny kierunek układania. Pamiętaj o przycięciu dachówki ostatniego rzędu. Należy najpierw ułożyć dachówki bez przybijania. Przybijesz je dopiero wtedy, gdy wszystko będzie gotowe. Na jedną dachówkę używa się czterech gwoździ. Podczas przybijania gwoździa panel powinien być mocno dociśnięty. W rzędzie okapowym wbijaj dachówki ok. 10 mm od najwyższego miejsca. Po zakończeniu montażu dachówki użyj posypki oraz masy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy