Artykuł sponsorowany

Zalety bram wjazdowych rozwieralnych

Zalety bram wjazdowych rozwieralnych
Każda ogrodzona posesja powinna posiadać bramę – nawet jeśli sami nie posiadamy samochodu, który moglibyśmy przez nią wprowadzać, to brama przyda się np. w czasie przeprowadzania dużych prac na terenie działki z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu. Spośród wielu rodzajów bram wjazdowych, od wielu lat największą popularnością cieszą się tradycyjne bramy rozwieralne.

Czym jest brama rozwieralna?

Przeglądając oferty producentów bram można natknąć się na różną terminologię: bramy rozwieralne, bramy rozwierne, rozwierane czy skrzydłowe – wszystkie te przymiotniki służą do nazwania tego samego rodzaju bramy, składającego się z dwóch symetrycznych skrzydeł otwieranych do wnętrza posesji.

Dlaczego warto ją wybrać?

Powodów, dla których warto zainwestować w bramę rozwieralną jest kilka. Jej głównym atutem jest ponadczasowa estetyka. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele różnych modeli bram, wśród nich również te odwołujące się do najmodniejszych obecnie minimalistycznych trendów. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami tradycji oraz eleganckich, bardzo dekoracyjnych wzorów, to bramy skrzydłowe będą dla nas strzałem w dziesiątkę. Jedną z firm specjalizujących się w wykonywaniu bram, które swoim wyglądem nawiązują do klasyki architektury, jest przedsiębiorstwo Stalex Czaplinek, funkcjonujące na rynku już od ponad 17 lat – do wytwarzania swoich wyrobów wykorzystuje surowce wyłącznie najwyższej jakości, co gwarantuje długowieczność bramy. Kolejną kwestią przemawiającą za zdecydowaniem się na bramę rozwieralną jest wygoda użytkowania – stosunkowo prosta konstrukcja bramy sprawia, że jej eksploatacja nie powoduje nadmiernego zużywania się poszczególnych elementów. To kolejny czynnik wpływający na wysoką trwałość ostatecznego produktu. Brama spisze się znakomicie przede wszystkim na długich podjazdach i tam, gdzie z powodu ograniczonej ilości miejsca wzdłuż ogrodzenia nie ma możliwości zamontowania bramy przesuwnej. Przy całkowitym otwarciu brama nie powoduje – jak w przypadku bram harmonijkowych – zmniejszenia szerokości przejścia, dlatego nie ma ryzyka, że w momencie wjazdu szerszego pojazdu zawadzi on o bramę. W celu zwiększenia funkcjonalności bramy może ona zostać wyposażona w napęd otwierający. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie w czasie niesprzyjających warunków pogodowych.

Minusy?

Bramy skrzydłowe, jak każde inne rozwiązanie, posiadają pewne minusy. Najważniejszym jest fakt, że do pełnego otwarcia potrzebuje ona odpowiedniej ilości przestrzeni. Zgodnie z przepisami nie wolno montować bramy tak, by otwierała się na zewnątrz, dlatego konieczne jest wygospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca na posesji. Z tego powodu bramy skrzydłowe nie spiszą się zbyt dobrze na działkach małych oraz tam, gdzie drzwi garażowe znajdują się blisko linii ogrodzenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy