Artykuł sponsorowany

Zakup opakowań kartonowych. Jakiemu producentowi warto zaufać?

Zakup opakowań kartonowych. Jakiemu producentowi warto zaufać?

Opakowania kartonowe okazują się niezbędne w wielu branżach. Wykorzystuje się je głównie podczas transportu, ale też pakowania towarów. Na rynków dostępnych jest wiele ich rodzajów. Dobranie właściwego nie jest łatwe, warto wziąć pod uwagę wiele aspektów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego producenta? Na jakie parametry materiału należy zwrócić uwagę? Oto kilka wskazówek, które ułatwią podjęcie decyzji.

Zwróć uwagę na rodzaj opakowania kartonowego

Wielu producentów oferuje różnorodne opakowania kartonowe, dzięki czemu możliwe jest ich dopasowanie do potrzeb branży. Wybierając właściwego dostawcę opakowań kartonowych, należy zwrócić uwagę na oferowane rozwiązania. I tak np. firma K&T PAK oferuje modele w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala bezproblemowo dostosować je do asortymentu każdej branży.

Ważnym aspektem jest również możliwość indywidualnego zaprojektowania opakowania. Jeśli oferuje on taką możliwość – to ogromny plus. Wyróżniające się na tle innych pudło kartonowe ma również wpływ na późniejszą sprzedaż produktu.

Warto także zwrócić uwagę na ich jakość. Elementy te powinny być solidne i trwałe, a przy tym lekkie. Ważną rolę odgrywa więc materiał, z jakiego zostały wykonane. Dobrze jest zwrócić uwagę na różnice pomiędzy tymi z tektury falistej oraz tektury litej. Dostępne są również wersje przeznaczone dla branży spożywczej. Zostały one wzbogacone dodatkowo o papier, folię aluminiową i tworzywo sztuczne. Rozwiązanie to zapewnia maksymalną trwałość i świeżość produktu, co w przypadku produktów przeznaczonych do zjedzenia jest niezwykle ważne.

Zwróć uwagę na konstrukcję artykułu

Oferowane przez wielu producentów opakowania tekturowe są dostępne w różnych konstrukcjach. Wybierając odpowiedniego wytwórcę, warto zwrócić uwagę, czy jego oferta jest odpowiednio bogata i czy zapewnia możliwość dowolnej konfiguracji rozwiązań.

Do najpopularniejszych opcji należy tektura trzywarstwowa, która poza dwoma gładkimi warstwami papieru zawiera również jedną pofalowaną. Ten rodzaj materiału stosuje się do produkcji pudeł klapowych, fasonowych, przekładek czy też kratownic.

Ciekawą opcją są również tektury pięciowarstwowe. Wykonane są z dwóch gładkich zewnętrznych warstw papieru pokryciowego oraz dodatkowej środkowej, której zadaniem jest połączenie szkieletu. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku produkcji wielkogabarytowych opakowań dla produktów o dużym ciężarze, ale też mniejszych, zbiorczych, które razem tworzą duży ładunek. Wielu producentów oferuje również rozwiązania opakowań z tektury zwanej plastrem miodu. W tym przypadku, pomiędzy dwoma gładkimi arkuszami papieru znajduje się papier o sześciokątnej strukturze. Konstrukcja ta jest niezwykle wytrzymała na pionowe naciski.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy