Materiał Partnera

Zakres działań pogotowia kanalizacyjnego

Zakres działań pogotowia kanalizacyjnego
Awaria prądu albo sieci wodociągowej nie jest niczym przyjemnym. Rzadko kiedy jest jednak tak uciążliwa, a czasami nawet niebezpieczna dla zdrowia jak problemy z systemami kanalizacji. Warto więc mieć świadomość, do kogo należy się zgłosić, by problemy te zostały rozwiązane skutecznie i szybko. Usługę taką świadczy pogotowie kanalizacyjne. Jaki dokładnie jest jego zakres działań? Pogotowie kanalizacyjne to zespół fachowców dyżurujących całą dobę, aby w możliwie krótkim czasie dotrzeć do tych, którzy akurat potrzebują ich pomocy. Niektóre przedsiębiorstwa, jak na przykład firma AS-EKO, deklarują stawienie się u klienta w ciągu maksymalnie dwóch godzin od zgłoszenia. Warto więc skorzystać z ich oferty, ponieważ czekanie na hydraulika może ciągnąć się czasem w nieskończoność, a wiele sytuacji wymaga natychmiastowego działania.

Różnorodność problemów

Wzywając pogotowie kanalizacyjne, mamy też pewność, że na miejscu pojawią się wykwalifikowani specjaliści dysponujący sprzętem pozwalającym na sprawne uporanie się z problemami różnego typu. Wymienić wśród nich można chociażby udrażnianie zapchanych toalet, pisuarów, brodzików czy umywalek, ale też przyłączy i kolektorów kanalizacji, do czego potrzebny jest specjalistyczny samochód WUKO. Pogotowie kanalizacyjne poradzi sobie z awariami występującymi w kanalizacji zarówno sanitarnej, jak i deszczowej (w tym studnie i wpusty burzowe). Nie tylko udrożni system nieprawidłowo działających przewodów, ale też go przy okazji wyczyści, co zapobiegnie kolejnym usterkom. Pomoże też w kwestii cieknącego kranu lub rury, a często także w przypadku niesprawnej sieci wodociągowej.

Precyzyjna diagnoza i precyzyjna naprawa

Jeśli zajdzie taka potrzeba, specjaliści z pogotowia kanalizacyjnego będą w stanie wyciąć wrastające w rury korzenie. Jeśli natomiast przyczyny niedrożności nie da się łatwo zdiagnozować na pierwszy rzut oka, odkryją ją dzięki zastosowaniu technologii wykorzystującej kamery TV. Umożliwi to precyzyjny dobór konkretnej metody naprawczej i zastosowanie jej dokładnie w miejscu, w którym występuje usterka. Warto na koniec wspomnieć, że nawet poważne awarie nie muszą wymagać dokopywania się do kanalizacji. Istnieją bowiem techniki pozwalające przeprowadzić naprawę szybciej i taniej, i to często bez konieczności wyłączania regenerowanego odcinka z eksploatacji! Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku kanalizacji biegnącej pod budynkami, drogami czy pod pełnymi maszyn halami, gdzie bezpośredni dostęp do rur jest utrudniony albo wręcz niemożliwy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy