Artykuł sponsorowany

Z jakich materiałów mogą być wykonane balustrady wewnętrzne?

Z jakich materiałów mogą być wykonane balustrady wewnętrzne?

Balustrady wewnętrzne podnoszą poziom bezpieczeństwa użytkowników korzystających ze schodów oraz stanowią efektowne dopełnienie wystroju wnętrza. Są one dostępne na rynku w wielu różnych wariantach, związanych m.in. z surowcem zastosowanym do ich produkcji. Jaki materiał będzie odpowiedni na wykonanie balustrad wewnętrznych? Co jest ładne, a zarazem bezpieczne?

Rodzaje balustrad wewnętrznych 

Warunki techniczne produkcji balustrad regulowane są przez prawo budowlane. Według obowiązujących przepisów barierki wewnętrzne nie powinny mieć ostro zakończonych elementów. Istnieją też ściśle określone wysokości, prześwity i wypełnienia balustrad. Dlatego warto zlecić ich wykonanie wyspecjalizowanym pracownikom, którzy zrobią to ładnie i zgodnie z przepisami. J.H Ślusarstwo Jerzy Haberla z Tychów świadczy usługi w tej dziedzinie. Pracownicy zaprojektują i wykonają bezpieczne balustrady. Dysponują bogatym zapleczem technologicznym, dzięki czemu masz pewność, że efekty ich pracy będą zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Z jakich materiałów wykonać balustrady wewnętrzne? 

Każde wnętrze ma swój charakter, dlatego dobierając balustradę do domu, pamiętaj o różnorodności stylów i możliwościach, jakie dają producenci barierek.

Balustrady można podzielić na kilka rodzajów ze względu na materiał, z jakiego są wykonane:

  • balustrady pełne – są jednolitą powierzchnią przysłaniającą schody, najbezpieczniejszą dla dzieci. Materiały użyte do ich produkcji to beton, bloczki, cegły lub płyty kartonowo-gipsowe. Jest to jednak dosyć masywne i przytłaczające rozwiązanie. Takie balustrady lepiej więc wykonać ze szkła hartowanego lub aluminium,
  • balustrady kurtynowe – nie zasłaniają całkowicie schodów, sięgają jedynie do kilku lub kilkunastu centymetrów ponad ich linię i poniżej poręczy. Najczęściej wypełnienie jest szklane, aluminiowe lub wykonane z płyt drewnopochodnych,
  • balustrady ażurowe – to najbardziej znane i często stosowane balustrady. Są lekkie, nie przytłaczają wnętrza. Składają się z poręczy i słupków rozstawionych w równych odstępach. Wykonuje się je z drewna, metalu, szklanych paneli. Spektakularne efekty przynosi połączenie tych materiałów.

W zależności od wystroju wnętrza całego domu możesz zlecić wykonanie balustrady z różnych, dostępnych na rynku, materiałów. Jeżeli masz schody drewniane, to najlepiej będzie pasować barierka z drewna. Ciekawy efekt przyniesie też zastosowanie balustrady ze stali nierdzewnej. A jeżeli dodasz do tego szkło hartowane, uzyskasz lekkie i nowoczesne połączenie. Przy schodach kamiennych sprawdzą się balustrady ze stali nierdzewnej i szkła, a dodatkowe oświetlenie spowoduje powiększenie przestrzeni.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy