Materiał Partnera

Z czego wynika renesans boazerii w aranżacjach wnętrz?

Z czego wynika renesans boazerii w aranżacjach wnętrz?

Choć boazeria wielu osobom kojarzy się z okresem PRL-u i okładziną, która już dawno wyszła z mody, obecnie jest ona bardzo popularna. Deski boazeryjne wróciły do łask, co wynika z ich licznych zalet i idących za tych korzyści. Dlaczego warto mieć w swoim domu lub mieszkaniu boazerię? Gdzie kupić deski boazeryjne? Odpowiedzi na te i na inne pytania znajdziesz w dalszej części przygotowanego przez nas artykułu.

Dlaczego warto mieć boazerię w swoim domu lub mieszkaniu?

Boazeria to drewniana okładzina ścienna lub sufitowa, która stanowi we wnętrzu przede wszystkim element dekoracyjny, natomiast jednocześnie stanowi świetną warstwę izolacyjną. Na gruncie europejskim znana jest już od XIII wieku. Od tego czasu miała swoje lata świetności oraz takie etapy, w których bywała zapominana. Przed długi okres deski boazeryjne kojarzone były przede wszystkim z PRL-em, po którym straciły one na popularności. Obecnie wróciły do łask, co mają okazję obserwować z bliska sprzedawcy boazerii, tacy jak firma DrewBal Daniel Rychlicki.

Deski boazeryjne można zobaczyć w coraz liczniejszej grupie mieszkań i domów, a nawet w nowoczesnych obiektach użyteczności publicznej. Boazeria nie jest już utożsamiana z mało wyszukanym gustem i czymś przestarzałym. Wyłożenie ścian lub sufitu deskami boazeryjnymi jest aktualnie bardzo nowoczesne i oznacza, że osoba aranżująca dane wnętrze idzie z duchem czasu i wie, co jest modne. Należy jednak podkreślić, że nie tylko aktualnie obowiązująca moda jest powodem, dla którego warto sięgnąć po opisywaną okładzinę.

Podstawową funkcją boazerii jest nadanie pomieszczeniu walorów estetycznych. Wyłożona deskami ściana lub sufit prezentuje się elegancko, a jednocześnie sprawia, że w aranżowanym pomieszczeniu staje się przytulnie i ciepło – w znaczeniu metaforycznym i dosłownym. Trzeba też pamiętać o tym, że boazeria izoluje akustycznie i chroni ściany przed uszkodzeniami. Jeśli planujesz postawić na boazerię drewnianą, to dodatkowo możesz liczyć na wysoką trwałość i wytrzymałość materiału.

Gdzie można kupić wysokiej jakości deski boazeryjne?

Jeżeli planujesz zakup wysokiej jakości drewnianej boazerii w okolicach Sławna, Ustki, Darłowa lub innych miejscowości znajdujących się w ich sąsiedztwie, możesz ją dostać na przykład we wspomnianym przez nas wcześniej składzie drzewnym DrewBal w Darłowie. Firma ta proponuje asortyment w różnych klasach jakości i o niejednakowym przekroju za rozsądną cenę. Chętnie doradza w wyborze odpowiedniego gatunku drewna, co pozwala na sprawne podjęcie decyzji zakupowej.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy