Artykuł sponsorowany

Wykorzystanie taśm LED w budownictwie

Wykorzystanie taśm LED w budownictwie

Podczas planowania budowy pod uwagę bierze się wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiednie oświetlenie. Obecnie na rynku jest szeroki wybór rodzajów oświetlenia i każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Wielu osobom zależy również na oszczędzaniu energii. W tym celu producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując im szeroką ofertę oświetlenia LED. Warto wiedzieć, w jaki sposób można wykorzystać taśmy LED w budownictwie.

W jaki sposób działają taśmy LED?

Taśmy LED produkowane są zazwyczaj w trzech napięciach – 12 V, 24 V oraz 230 V. Składają się z poszczególnych modułów, w których znajdują się połączone szeregowo diody. Pod wpływem prądu w diodzie zachodzi reakcja fizyczno-chemiczna, w wyniku której powstaje światło. Tak naprawdę w skład taśmy LED wchodzi warstwa ochronna, warstwa izolacyjna, elastyczny laminat, dioda i klej. Warto mieć na uwadze to, że im dalej od punktu zasilania, tym słabiej świeci taśma.

Jak podkreślają eksperci z firmy Koloreno: „Kiedy decydujemy się na wybór oświetlenia taśmą LED, należałoby wcześniej oszacować, jak długa taśma będzie potrzebna. Jeśli oświetlana powierzchnia jest większa, warto zainwestować we wzmacniacz sygnału, który pozwoli na równomierne oświetlenie taśm”.

W celu zminimalizowania ryzyka nierównego oświetlenia można także zdecydować się na wykorzystanie taśmy o większej mocy. Można również zakupić kilka krótszych taśm, jeśli ich podłączenie jest możliwe i nie wpłynie na estetykę wnętrza.

Jak wykorzystać taśmę LED w budownictwie?

Taśmę LED można wykorzystać na przeróżne sposoby. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Taśmy te idealnie sprawdzą się przy oświetlaniu miejsc, w których montaż oświetlenia jest problematyczny lub nieestetycznie wygląda. Do tego typu miejsc można zaliczyć między innymi wnętrza szafek czy szaf oraz schody. Idealnie sprawdzi się w przypadku pomieszczenia, które nie ma okna, na przykład w łazience czy przedpokoju. Warto również dodać, że taśmy LED są energooszczędne, przez co ludzie decydujący się na to rozwiązanie nie tylko mniej płacą za prąd, ale i dodatkowo przyczyniają się do większej ekologii. To rozwiązanie znajdzie swoje zastosowanie nie tylko wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz. Istnieją bowiem specjalne rodzaje taśm, które są odporne na warunki atmosferyczne. Przy pomocy taśm LED można oświetlić chodnik na podwórku, oczko wodne, czy miejsce, w którym najczęściej spędza się czas, na przykład podczas letnich wieczorów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy