Artykuł sponsorowany

Wybór wanny do łazienki

Wybór wanny do łazienki

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Warto zadbać o odpowiedni wybór wanny. Dzięki niemu będziemy czuć się przyjemnie w luksusowej i miłej łazience.

Wanny akrylowe

Akryl to materiał, z którego produkuje się większość wanien. Jest on odporny na chemię, a tym samym zapewnia łatwość czyszczenia. Wanny akrylowe mogą przyjmować różne kształty oraz wymiary. Możemy dopasować wannę do aranżacji naszego mieszkania. Konkurencją dla wanny staje się ostatnio kabina prysznicowa, jednak wielu z nas mimo wszystko woli relaks w wannie. Wanny akrylowe cechują się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną oraz akustyczną. To powoduje, że nie słyszymy niepotrzebnych dźwięków podczas nalewania wody bądź wchodzenia do swojej wanny. Sam materiał, z jakiego wykonana jest wanna, cechuje się gładkością. Przyjemność w dotyku na pewno zachęca do kąpieli. Łatwość utrzymania wpływa na to, że decydujemy się na zakup wanny akrylowej. Produkuje się także wanny akrylowe antybakteryjne. Przyczynia się to do większej higieny domowników.

Wanna żeliwna

Inny modelem wanny, który często kupujemy, jest wanna żeliwna. Podobnie jak w przypadku wanny akrylowej charakteryzuje się trwałością. To prawdziwa inwestycja na lata. Warto przemyśleć wybór, aby potem nie żałować. Wanna żeliwna jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jej cechą charakterystyczną jest stałocieplność. Temperatura wody może utrzymywać się na tym samym poziomie. Wadą wanien żeliwnych jest ich masa. Trudność transportu oraz montażu odstrasza klientów. Wanny żeliwne z reguły są emaliowane. Ważne, aby proporcje emalii i stali były odpowiednie. Grubsza warstwa stali zapewnia stabilność, cienka warstwa emalii zaś przyczynie się do elastyczności produktu.

Wymiary

Nie należy zapominać o wymiarach. Nie ma sensu kupować wielkiej wanny do malutkiej łazianki. Coraz popularniejsze stają się wanny narożne. Pozwalają umiejętnie wykorzystać przestrzeń pomieszczenia. Najmniejsze wanny narożne produkowane są w wymiarach 120 x 120 cm, zaś największe 175 x 175 cm. Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na kolor.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy