Materiał Partnera

Wpływ domu drewnianego na zdrowie domowników

Wpływ domu drewnianego na zdrowie domowników

Współczesne technologie budowlane zwracają uwagę na ekologię oraz pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Coraz więcej konsumentów zwraca bowiem uwagę na materiały wykorzystane do budowy ich domu i stara się wybierać do tego celu te najzdrowsze. Z tego też powodu coraz częściej spotyka się domy drewniane. Drewno jest bowiem najzdrowszym i najbardziej ekologicznym materiałem budowlanym dostępnym na rynku.

Specyficzny „mikroklimat” panujący w domach z drewna

Drewno jest w 100% naturalnym i ekologicznym materiałem budowlanym. Nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, toksyn, ani promieniowania. Sprawia to, że domy wykonane z drewna są niezwykle sprzyjającym miejscem do stałego zamieszkiwania przez ludzi. Stawianiem takich domów zajmują się specjalistyczne firmy, takie jak na przykład firma Ligar ze Stargardu. Oferta jest zawsze szeroka, więc każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Można oczywiście nie tylko wybierać spośród wielu projektów, ale również przedyskutować każdy z nich z architektem.

Dla kogo domy drewniane są szczególnie polecane?

Szczególnie korzystne będzie przebywanie w nich przez osoby cierpiące na alergie lub inne problemy zdrowotne, w tym choroby górnych dróg oddechowych i płuc. Wewnątrz domów drewnianych panuje bowiem specyficzny mikroklimat, a cały budynek „oddycha” dzięki właściwościom przepuszczającym powietrze, które wykazuje drewno. Następuje w nim więc ciągła wymiana powietrza oraz samoregulacja poziomu wilgotności, drewno nie zatrzymuje bowiem w swoim wnętrzu wilgoci, a zamiast tego, w naturalny sposób reguluje jej poziom.

Charakterystyka drewna używanego do konstrukcji domów

Drewno jest także materiałem, z którego uwalniają się olejki eteryczne, które pozytywnie wpływają na układ oddechowy człowieka oraz pozwalają na samoistną regenerację organizmu. Dzięki temu, domy drewniane sprzyjają odpoczynkowi oraz poprawiają samopoczucie mieszkających w nim osób. Z tego też powodu domy drewniane są także często wybierane jako domki przeznaczone na letni wypoczynek dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na ich wybudowanie w mieście. Na ich rosnącą popularność wpływa stosunkowo niski koszt realizacji całej inwestycji oraz trwałość budynków drewnianych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy