Materiał Partnera

Właściwości wosków sojowych. Dlaczego warto z nich korzystać? 

Właściwości wosków sojowych. Dlaczego warto z nich korzystać? 

Woski sojowe są ciekawą alternatywą dla powszechnie wykorzystywanego surowca produkowanego przez pszczoły czy parafiny. Z ich użyciem powstają m.in. pięknie pachnące świece, które komponują się doskonale z wieloma aranżacjami. Jest to produkt kochany przez wegan stawiających na przedmioty wykonane wyłącznie ze składników roślinnych. Dlaczego warto kupować woski sojowe?

Woski sojowe a świece parafinowe 

Mówiąc o woskach sojowych, trzeba pamiętać, że są to surowce pochodzenia naturalnego. W przeciwieństwie do parafiny okazują się one zatem całkowicie neutralne dla  środowiska, trafiając w gusta osób, którym zależy na wybieraniu bezpiecznych produktów. Podczas spalania świec sojowych nie powstają szkodliwe substancje, a naturalny skład takich wyrobów jest polecany również alergikom.

Woski parafinowe mogą występować w różnych formach i zapachach. Mowa tu zarówno o klasycznych aromatach, takich jak las, kwiaty czy cytrusy, jak i nieco mniej popularnych – mięta, kokos, karmel czy kawa. Na rynku znaleźć można również zapachy inspirowane świętami czy poszczególnymi porami roku. Dzięki temu każdy użytkownik jest w stanie wybrać wosk o aromacie, który trafia w jego gusta i wpisuje się doskonale w panujący klimat.

Długi czas palenia oraz ciekawa konsystencja 

Wosk sojowy można z łatwością usunąć z dowolnej powierzchni z wykorzystaniem jedynie wody i mydła. Jest tak również w przypadku tkanin, które po ubrudzeniu parafiną niekiedy nadają się tylko do wyrzucenia. Cecha ta okazuje się bardzo korzystna w przypadku świec.

Świece sojowe palą się nawet dwa razy dłużej niż ich klasyczne odpowiedniki. Są one zatem znacznie bardziej wydajne, dlatego ich wyższa cena wbrew pozorom może iść w parze z oszczędnością. Woski sojowe tego typu znajdziesz m.in. w sklepie ze świecami Natura Love.

Dlaczego warto postawić na woski sojowe? 

Woski sojowe to produkty naturalne, które powstają w zgodzie z naturą. Są one również znacznie wydajniejsze i bezpieczniejsze dla domowników. Z tego powodu często dobrym pomysłem jest dopłacenie niewielkiej sumy i wybranie ekologicznych świec, które niosą za sobą mniejsze zagrożenie dla użytkowników i środowiska niż parafinowe odpowiedniki.

Woski sojowe są dostępne w wielu zapachach i formach. Wiele z nich występuje pod postacią świec, podczas gdy inne można zawiesić na sznureczku. Tak szeroki wybór pozwala na znalezienie produktu, który sprawdzi się najlepiej w danych okolicznościach, roztaczając wokół siebie niepowtarzalny aromat. A to wszystko z wykorzystaniem naturalnych surowców pochodzenia roślinnego.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy