Artykuł sponsorowany

Właściwości i zastosowanie żarówek led Nazwa firmy EKO nie eco.

Właściwości i zastosowanie żarówek led Nazwa firmy EKO nie eco.
Nie ulega wątpliwości, że technologia LED opanowała współczesny przemysł. Żarówki LED obecne są dzisiaj w niemal każdej branży, a krąg ich zastosowań stale się poszerza. Wszystko dzięki unikatowym właściwościom tego źródła światła, którego największą zaletą jest niebywała energooszczędność. Jakie są inne atuty lamp LED i do czego dokładnie się je wykorzystuje?

Zalety żarówek LED

Skupiska diod elektroluminescencyjnych, w skrócie LED, chociaż powszechnie nazywa się je żarówkami, w rzeczywistości pozbawione są żarnika. Źródło światła w tego typu lampach stanowi specjalna dioda, która świeci na skutek stymulacji przez luminofor. Z takiej konstrukcji żarówek typu LED wynika wiele korzyści. Do zalet lamp LED zaliczamy:
  • Energooszczędność – diody LED uznawane są za najbardziej energooszczędne źródło światła, wyróżnia je bardzo długa żywotność i trwałość.
  • Funkcjonalność – lampy LED charakteryzują się wysoką sprawnością świetlną, po włączeniu świecą natychmiast i błyskawicznie osiągają pełny poziom jasności. Dobrze oddają przy tym barwy, a do tego nie nagrzewają się.
  • Uniwersalność – oświetlenie LED dostępne jest w formie świetlówek, ale na rynku znajdziemy również specjalne profile, taśmy, a także moduły składające się z wielu diod LED. Warto przy tym zaznaczyć, że mogą to być również świetlówki kolorowe.
Lampy LED mogą się różnić mocą światła oraz jego odcieniem. Dostępne są także różne rodzaje lamp LED, np. tablicowe, kulki, świeczkowe. Firmy, takie jak Hurtownia Elektrotechniczna EKO Olkusz, oferują bogaty wybór różnych modeli ledowych źródeł światła.

Żarówki LED - zastosowania

Ze względu na tak liczne zalety lamp LED, mają one wiele zastosowań w szeroko pojętym przemyśle, ale również w aranżacji wnętrz. Jako niezwykle energooszczędne i funkcjonalne źródło światła, doskonale sprawdzają się jako główne oświetlenie w domach i mieszkaniach, jak również w obiektach komercyjnych i przemysłowych: biurach, halach magazynowych i produkcyjnych. Ze względu na możliwość uzyskania różnokolorowego światła, a także za sprawą dostępnych elastycznych taśm, oświetlenie LED ma również wymiar dekoracyjny. Profile ledowe wykorzystuje się m. in. do dekoracji blatów, półek, wnęk, obrazów, a nawet przestrzeni pomiędzy płytkami ściennymi. Okazuje się, że oświetlenie LED wykorzystywane jest także na zewnątrz – przy pomocy tej technologii produkuje się np. lampy parkowe. Jak się zatem okazuje, żarówki LED to niezwykle uniwersalne źródło światła o licznych zaletach i zastosowaniach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy