Materiał Partnera

Wieszaki wysuwane - udogodnienie w przechowywaniu odzieży

Wieszaki wysuwane - udogodnienie w przechowywaniu odzieży
Jeśli masz wrażenie, że w twojej szafie na odzież nic się już nie zmieści, ale jednocześnie nie masz w co się ubrać, prawdopodobnie przyczyną jest brak organizacji garderoby. To nie twoja wina, że szafa jest za mała i za ciasna, albo przeciwnie – na tyle głęboka, że jej zawartość okazuje się niemożliwa do ogarnięcia wzrokiem. Podpowiadamy, jak uporać się z tym problemem.

Jak wyczarować przestrzeń w szafie?

Nie do każdego wnętrza możemy dopasować wymarzoną szafę o idealnych gabarytach i kształcie. Często sposób wykonania garderoby dyktowany jest przez warunki panujące w danym pomieszczeniu. Bardzo popularne są obecnie zabudowy wnękowe, które pozwalają zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu, ale ich użytkowanie niekiedy okazuje się niewygodne.
Niestety, kiedy w niedużej lub wyjątkowo wąskiej i głębokiej szafie przechowujemy dużą ilość ubrań, szybkie odnalezienie potrzebnych w danym momencie rzeczy okazuje się niemożliwe. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad skorzystaniem z dodatkowego wyposażenia do garderoby. Najwygodniejsze są akcesoria ruchome, np. kosze na prowadnicach czy właśnie wysuwane wieszaki – podpowiada nasz rozmówca z firmy Artvinyl-Pol, która zajmuje się dystrybucją akcesoriów meblowych czeskiego producenta Wireli.

Wysuwane wieszaki do garderoby

Wieszaki wysuwane zapewniają użytkownikom garderoby znacznie większą wygodę niż tradycyjne drążki. Najprostsze modele przybierają postać teleskopowego drążka, montowanego prostopadle do drzwi szafy. To na nim umieszcza się tradycyjne wieszaki z ubraniami. W celu dokonania szybkiego przeglądu zawartości garderoby, drążek wystarczy pociągnąć ku sobie, a wszystkie ubrania będą dostępne jak na dłoni. Inną ciekawą propozycję do garderoby stanowią wysuwane wieszaki na poszczególne elementy odzieży. W mniejszych szafkach można skorzystać np. z wysuwanego wieszaka na krawaty i paski. Dysponując wysoką szafą, możemy podzielić ją w pionie na dwa sektory. W górnej części warto zamontować wspomniany wcześniej drążek na koszule, sukienki czy marynarki, natomiast w dolnej – wysuwane wieszaki na spodnie. Dzięki takim rozwiązaniom ubrania nie tylko będą bardziej dostępne, ale też wolne od jakichkolwiek wygnieceń. Oczywiście, sposobów na zapanowanie nad chaosem w garderobie jest znacznie więcej. W szafie znajdującej się w przedpokoju na pewno doskonale sprawdzą się rozkładane półki na buty, natomiast przy sypialni pomocne okażą się m.in. sprytne organizery na akcesoria oraz wysuwane półki i kosze na bieliznę.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy