Artykuł sponsorowany

W jakie maszyny do metalu inwestować?

W jakie maszyny do metalu inwestować?

Do profesjonalnej obróbki metalu nie wystarczy wiedza i doświadczenie, ale też wyposażenie w specjalistyczne maszyny. Innowacyjna technologia znacznie ułatwia pracę i przyspiesza cały proces. W które maszyny inwestują właściciele dużych zakładów?

Technologia CNC

Maszyny CNC (technologia komputerowego sterowania urządzeń numerycznych) są kosztowne i przeznaczone do prac w dużych zakładach przemysłowych. Tego typu maszyny są skomplikowane ze względu na wbudowany w nie układ elektroniczny, dzięki któremu możemy je zaprogramować tak, aby wykonywały zaawansowane prace przez kilka godzin. Z ich pomocą jest możliwa masowa produkcja metalowych części, które będą cechowały się niezwykle wysoką jakością i precyzją wykonania. 

maszyny do metalu

Szlifierki do metalu

Przed przystąpieniem do konkretnej obróbki metalu, niezbędne jest wygładzenie metalowej powierzchni, oczyszczenie jej z rdzy lub zanieczyszczeń. Do tego niezbędne są szlifierki np. kątowe. Drugim popularnym modelem szlifierki są te przeznaczone do płaszczyzn. Szlifują one precyzyjnie duże płaszczyzny, dlatego wykorzystywane są w dużych zakładach.

Frezarki i tokarki

Frezarki nadają metalowym powierzchniom odpowiedni kształt poprzez skrawanie, natomiast tokarki formatują jego powierzchnię. To specjalistyczne narzędzia, które nadają metalowym elementom ciekawych kształtów.

Piła taśmowa do metalu

Piły taśmowe do metalu (https://jptech-maszyny.pl/pily-tasmowe-do-metalu) bardzo precyzyjnie przecinają metal w odpowiednich miejscach. Są łatwe w obsłudze i pomocne w profilowaniu metalu dzięki zabezpieczeniom antywibracyjnym.

Wiertarki do metalu

Profesjonalne wiertarki do metalu muszą mieć solidną konstrukcję (np. wiertarki do metalu), aby maszyna miała możliwość sprawnej pracy pod dużym obciążeniem i mogła pracować przez wiele godzin. Ważna jest jej moc, która pozwoli nam na wydajną i komfortową pracę. Wiertarki magnetyczne służą przede wszystkim do wiercenia większych otworów w konstrukcjach stalowych. Za pomocą magnetycznej stopy wiercenie jest precyzyjne i wygodne nawet w trudniej dostępnych miejscach. Możemy też wyróżnić wiertarki udarowe, które dzięki wysokiej mocy pomagają w wierceniu otworów w grubych i twardych materiałach za pomocą uderzeń udarowych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy