W jakich sytuacjach pomaga pogotowie hydrauliczne?

Złośliwość rzeczy martwych ma to do siebie, że zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie np. w niedzielę lub gdy jesteśmy spóźnieni do pracy, co dodaje jeszcze więcej stresu. Nagła, poważna awaria instalacji wodno-kanalizacyjnej może być jedną z takich sytuacji. Jedynym wyjściem jest telefon do pogotowia hydraulicznego. Sprawdź, jak działa tego typu serwis i do jakich awarii lub usterek przyjeżdża.
Czym jest pogotowie hydrauliczne?
Gdy potrzebujemy zwykłej kontroli lekarza lub badania, które można odłożyć w czasie, udajemy się do lekarza rodzinnego lub umawiamy się na wizytę specjalisty. Jednak, gdy wystąpił nagły, poważny problem zdrowotny, który wymaga pomocy medycznej natychmiast, dzwonimy na pogotowie. Podobnie jest w przypadku kwestii hydraulicznych. Standardowe usługi hydrauliczne takie jak montaż, czy konserwacja instalacji, firmy wykonają w umówionym terminie, w określonych godzinach pracy. Z kolei poważne usterki, które wymagają szybkiej reakcji to zadanie dla pogotowia hydraulicznego. Tacy fachowcy są dostępni całą dobę, 7 dni w tygodniu. Po wykonaniu telefonu i zawiadomieniu o awarii hydraulik dotrze w możliwie, jak najszybszym czasie.
Czym zajmuje się pogotowie hydrauliczne?
Do pogotowia hydraulicznego powinno dzwonić się w nagłych przypadkach, z którymi nie można czekać do rana, ponieważ generują duże szkody. Mało tego, niektóre z nich mogą całkowicie zaburzyć funkcjonowanie w domu, np. uniemożliwiając korzystanie z sedesu. Do najczęstszych awarii należą m.in. pęknięcia rur, uszkodzona uszczelka, intensywnie cieknący kran, zapchany odpływ prysznica, czy wybijająca wodę toaleta. Są to sytuacje kryzysowe, w których specjaliści nigdy nie odmówią pomocy, dlatego nie warto zwlekać. Im szybsza reakcja, tym lepiej. Najbliższe pogotowie hydrauliczne znajdziesz bez problemu w Internecie. Warto zapisać kontakt na wszelki wypadek, w końcu lepiej dmuchać na zimne.
Co zrobić przed przyjazdem specjalisty?
Awarie rur, czy uszczelek mogą mieć poważne konsekwencje. Pierwszą radą, jaką usłyszysz podczas telefonu do pogotowia hydraulicznego, jest zakręcenie wody. Oczywiście zakręcenie wody w kranie nie wystarczy, chodzi o zamknięcie zaworu, czyli odcięcie wody w całym mieszkaniu lub budynku. Nie dla każdego sprawa jest prosta, przecież nie wszyscy muszą wiedzieć, jak to zrobić. Zawór najczęściej znajduje się przy wodomierzu, a w blokach zwykle jest on w kuchni. Z kolei miejsce, w którym odetniesz wodę dla całego budynku to piwnica. Ekspert z firmy Art-Bud z Bydgoszczy radzi:
„Pamiętaj, żeby w takiej sytuacji działać bezzwłocznie. Niektóre usterki mogą szybko spowodować, że oprócz własnego domu, zaczniesz zalewać sąsiadów, czego konsekwencją będą koszty. Jeszcze inne awarie mogą wiązać się z wybijaniem wody w toalecie, co oprócz zalania innych będzie niosło za sobą bardzo nieprzyjemne zapachy. Jeśli w domu znajduje się kilka osób najlepiej, aby jedna dzwoniła po pomoc, a druga zajęła się szybkim odcięciem wody”.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Piotr Ligaszewski Ligaszewski-Studio Projektowe
Biura projektów woj. dolnośląskie50-427 Wrocław, Krakowska 82 lok. piętro 1, pok. 5
-
Euro-Projekt Architekt Tomasz Jacyniewicz
Biura projektów woj. podlaskie15-199 Białystok, Włościańska 18
-
Nowa Energia. Doradcy Energetyczni Bogacki, Osicki, Zieliński Sp.j.
Biura projektów woj. śląskie40-671 Katowice, Armii Krajowej 67