Materiał Partnera

Urządzamy miejsce dla miłośników książek. Zobacz, czego nie powinno tam zabraknąć

Urządzamy miejsce dla miłośników książek. Zobacz, czego nie powinno tam zabraknąć

Któż z nas, choć na chwile, nie lubi oderwać się od otaczającej codzienności. Oddać się wyobraźni i przenieść w zupełnie inny świat. Sposobem, który doskonale to umożliwia, jest czytanie książek. O zaletach takiego spędzania czasu, można pisać godzinami. Wymieńmy kilka: wzbogaca słownictwo, pomaga w zapamiętywaniu pisowni oraz rozwija naszą wyobraźnię i kreatywność. Książki w zasadzie możemy czytać wszędzie. Jednak powinny mieć one odpowiednie miejsce w naszym domu. Nie ważne czy to w sypialni, w salonie, czy w pokoju dziecięcym, właściwe przechowywanie woluminów sprawi, że posłużą na lata. Jaki jest najlepszy mebel do tego zadania? Oczywiście regał i to właśnie o nim opowiemy poniżej.

Regał na książki, czyli mebel dla wielbicieli słowa pisanego

Widziałeś chociaż raz obraz, gdzie sterty różnych publikacji leżały nieuporządkowane w różnych miejscach. Koszmarny widok prawda? Przeciwieństwem tej sytuacji jest wizja regału na książki, gdzie każda czytelnicza pozycja ma swoje miejsce. Wszystko wygląda schludnie, a dostęp do ulubionego tomu jest w zasięgu ręki.

Regał często kojarzy nam się ze sklepowymi półkami lub meblami w bibliotece. Obecnie na rynku mamy dostępnych szereg modeli, które nie tylko pełnią funkcję użytkową, ale często stanowią także dekorację pomieszczeń. Zatem jaki egzemplarz będzie odpowiedni? Przedstawimy kilka propozycji, które sprawdzą się w różnych aranżacjach i będą dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Jaki regał wybrać?

W ofertach sklepów meblowych dostępnych jest mnóstwo mebli w różnych kolorach i kształtach. W procesie produkcji używane są też ciekawe materiały. Oto kilka typów, na które warto zwrócić uwagę:

  • Regał metalowy, industrialny – kojarzy się najczęściej z halami magazynowymi. Jednak jego zastosowanie jest o wiele szersze, gdyż wkroczył on także na salony. Zapewnia stabilność, a jego maksymalne obciążenie jest większe niż w innych modelach. Doskonale sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych zaprojektowanych w stylu loftowym.
regał industrialny runoya
  • Regał na książki dla dzieci – także wśród naszych pociech są wielbiciele czytelniczych podróży. Warto zatem pokusić się o mebel dla nich. Bajkowe kolory i motywy z pewnością uzupełnią każdą wyprawę w nieznane. Ponadto niektóre z modeli zostały zaprojektowane tak, by oprócz książek, pomieścić w nich także zabawki, czy dziecięcą bieliznę.
  • Regał narożny – to wariant do zadań specjalnych. Zagospodaruje wolny kąt, dając miejsce na czytelnicze nowości. Wprowadzi w Twoim domu ład i harmonię. Bogactwo wzorów sprawi, że każdy znajdzie sposób, jak urządzić wolną przestrzeń.
  • Regał z szufladami – oczekujesz więcej? To jest właśnie rozwiązanie dla Ciebie. Oprócz otwartych półek, w zestawie dostępne są także pojemne szufladki. Schowasz w nich to, co uznasz za stosowne, a wiadomo, że każdy dodatkowy schowek jest na wagę złota.
  • Regał drabinka – to jest to, co wielbicieli nieoczywistych rozwiązań kusi najbardziej. Jeśli zatem należysz do tej grupy, docenisz walory tego mebla.
regał drabinka makary
  • Regał modułowy – pięknie się prezentuje w wielu pomieszczeniach. Każdą część takiego regału możesz przeznaczyć na inny gatunek literacki. Obyczajówka w jednej półce, kryminały i thrillery w innej i już mamy porządek rodem z biblioteki. Te meble kuszą wyglądem. Doskonale sprawdzą się w każdej aranżacji.
regał cygni

Pamiętaj także, by podczas dokonywania wyboru, sprawdzić kolorystkę, która wpasuje się w Twoje wnętrze. Najbardziej uniwersalne są regały białe, jednak nie każdy lubi tę barwę. Są też tacy, co uwielbiają połączenia faktur drewna i metalu. Niezależnie od tego, co wybierzesz, biblioteczka na książki ma przede wszystkim wprowadzić ład i porządek w Twoim otoczeniu.

regał eleylin

Mamy regał i co dalej...?

Bibliofile marzą zazwyczaj o wygodnej i kameralnej przestrzeni, gdzie w pełni mogliby się oddać czytelniczej pasji. Kto ma jednak takie warunki, gdy wokół gwar i codzienne obowiązki. Warto zatem pomyśleć, by w swoim mieszkaniu wygospodarować, choć mały kącik. Może być to w sypialni lub w salonie. Wygodny fotel czy kanapa, pod ręką regał z książkami i nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Może jeszcze herbatka lub wino, ale to już indywidualne preferencje każdego z nas.

Jeśli w Twoim mieszkaniu nie ma jeszcze miejsca na książki,  zapoznaj się z ofertą partnera tego artykułu - sklepu meblowego Mirjan24. Znajdziesz tam bogaty wybór regałów oraz innych modeli, które uporządkują przestrzeń wokół Ciebie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy