Materiał Partnera

Urządzamy garderobę – wybór drzwi

Urządzamy garderobę – wybór drzwi

Dobrze zorganizowana garderoba pomaga nam na zachowanie porządku w ubraniach. W domach na garderobę przeznaczamy często osobne pomieszczenia, które w pełni możemy zagospodarować do przechowywania odzieży, obuwia oraz wszelkich dodatków. W dużej garderobie możemy przechowywać też ręczniki, pościel, firany i okienne zasłony oraz sezonowe gadżety, którymi dekorujemy wnętrza. Jeśli nie mamy tak wiele przestrzeni, możemy przeznaczyć na garderobę wnękę w sypialni lub w przedpokoju. Kiedy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca, warto wybrać do garderoby drzwi przesuwne, które ułatwią nam codzienne korzystanie z tej przestrzeni. Jak zorganizować garderobę i jakie drzwi przesuwne wybrać?

Capsule wardrobe - organizacja garderoby

Dawniej moda kojarzyła nam się wyłącznie z kupowaniem ubrań, które są obecne w trendach celebrytów. Dziś moda kojarzy nam się nie tylko z odzieżą, ale także między innymi z wystrojem wnętrz. Modny jest minimalizm - zależy nam nie tylko na tym, by wszystko razem dobrze wyglądało, ale także na oszczędzaniu. Nawiązuje do tego idea capsule wardrobe, o której możemy przeczytać na wielu popularnych blogach. Capsule wardrobe to tzw. szafa kapsułkowa - znajduje się w niej niewiele ubrań, które tworzą ze sobą spójną całość. W Internecie możemy znaleźć kilka sposobów, jak skompletować garderobę w taki sposób, by pozbyć się zbędnych elementów i jak dokonywać zakupów nowych ubrań. Nasza szafa powinna być też zorganizowana tak, by łatwo dało się znaleźć każdy element. Przestronna garderoba wyposażona w przesuwne drzwi idealnie się do tego nadaje.

Wybór drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne są obecnie coraz bardziej popularne, wybieramy je nie tylko do naszych szaf, ale także do różnych pomieszczeń, takich jak garderoby, sypialnie, czy do oddzielania od siebie biur. Nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni, by uchylić drzwi, zaoszczędzamy więc dużą część przestrzeni - mówi nam przedstawiciel firmy Indeco z siedzibą główną w Warszawie.
To świetne rozwiązanie w wąskich korytarzach. Jeżeli przestrzeni jest nieco więcej, do naszej garderoby możemy wybrać drzwi składane, czyli połączenie drzwi uchylnych i przesuwnych. Jeżeli planujemy zorganizowanie garderoby na poddaszu, świetnym wyborem będą przesuwne drzwi ścięte, które pozwalają nam w pełni wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu ze ściętym sufitem i pochyłymi ścianami. Jeżeli chcemy oddzielić pomieszczenia bez naruszania struktury podłogi, najlepszym wyborem będą drzwi podwieszane bez dolnej szyny. System drzwi jest mocowany na górnej prowadnicy, którą przytwierdzamy do sufitu. Jeśli garderoba ma być wydzieloną częścią sypialni, możemy postawić na przesuwne drzwi przejściowe. Wybór jest na tyle szeroki, że do każdego wnętrza znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy