Trzy powody, dla których warto zdecydować się na ogrodzenie drewniane

O ogrodzeniach można pisać bardzo wiele. Jest ich tyle wariantów, włączając w to systemy posesyjne, ogrodzenia panelowe oraz ogrodzenia projektowane indywidualnie, że trudno opisać ich wszystkie zalety i wady w krótkim artykule. Warto więc pochylić się nad wyjątkowym rozwiązaniem, jakim są ogrodzenia drewniane. Czy warto się na nie zdecydować? Poznaj trzy najważniejsze powody!
„Producenci architektury ogrodowej oferują różnego typu element użytkowe i ozdobne. Dobrym przykładem jest nasza firm – wyjaśnia przedstawiciel przedsiębiorstwa Juro Trans – wytwarzająca elementy wykonane z najlepszych gatunków drewna. O wysokiej jakości wyrobów decyduje nie tylko klasa samego tworzywa, ale także wysokie umiejętności producenta, dobre wyposażenie techniczne, ale również duże doświadczenie i dostęp do najnowszych technologii. Tego typu wytwórcy oferują deski podłogowe, donice drewniane, podesty tarasowe, altany ogrodowe, ale przede wszystkim atrakcyjne ogrodzenia drewniane”.
Po pierwsze naturalny materiał
O walorach drewna nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to surowiec naturalny, wybierany przez osoby ceniące ekologiczne materiały. Ogrodzenia drewniane są stylistycznie uniwersalne. Doskonale nadają się zarówno do ogradzania działek rekreacyjnych, wiejskich siedlisk, jak i posesji w miastach. Pasują do zabudowy tradycyjnej, dworkowej oraz architektury nowoczesnej. Ogrodzenia z elementów drewnianych pozwalają na budowanie dowolnych konstrukcji ogrodzeniowych. Drewno jako tworzywo pobudza wyobraźnię architektów i umożliwia projektowanie różnorodnych form ozdobnych. Ogrodzenia drewniane dają poczucie bliskości z naturą i tworzą przyjazne otoczenie.
Trwałość to ceniona cecha
Choć może się wydawać, że drewno jest materiałem niezbyt trwałym, to jednak dobrze zabezpieczone ogrodzenie może służyć przez wiele lat. Jak prawidłowo zabezpieczyć elementy drewniane? Jest na to kilka sposobów. Przede wszystkim drewno na płoty musi być odpowiedniej jakości. Rodzime gatunki znakomicie nadają się na budowę ogrodzeń. Niektóre rodzaje drewna są bardziej odporne na działanie zjawisk atmosferycznych i aktywność owadów i grzybów, a inne mniej. Wszystkie jednak wymagają dokładnej impregnacji. Najlepiej przeprowadzić ją metodą ciśnieniową przed rozpoczęciem montażu ogrodzenia. Dodatkową formą zabezpieczenia elementów drewnianych jest pokrycie ich specjalnymi preparatami. Są to różnego rodzaju lakiery, impregnaty oraz oleje dostępne w różnych kolorach i odcieniach, tworzące ochronne powłoki błyszczące, matowe lub satynowe. Regularne stosowanie tych preparatów pozwoli właścicielom ogrodzenia drewnianego cieszyć jego wyglądem przez wiele lat.
Cena też ma znaczenie
Trzecim argumentem przemawiającym za budową ogrodzenia drewnianego jest jego cena. Drewniane elementy ogrodzenie są relatywnie tanie, choć zależy to od gatunku drewna. Dodatkowo budowa ogrodzenia drewnianego jest na tyle łatwa, że dysponując elementarnymi umiejętnościami i podstawowymi narzędziami, można ją wykonać samodzielnie.
Ogrodzenia drewniane to efektowne konstrukcje, które dodają dużo uroku ogrodzonym posesjom. Trzeba jednak pamiętać o ich regularnej i solidnej konserwacji. Wówczas mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Barbara i Krzysztof Waleczek Szkółki Drzew Owocowych i Podkładek
Szkółki drzew, krzewów woj. śląskie43-520 Mnich, Gagarina 3
-
Małopolska hodowla roślin sp. z o.o.
Nasiennictwo, sadzonki woj. małopolskie30-002 Kraków, Zbożowa 4
-
Rolnas sp. z o.o.
Nasiennictwo, sadzonki woj. kujawsko-pomorskie85-681 Bydgoszcz, Powstańców Warszawy 6f