Materiał Partnera

Trendy w aranżacji sufitu

Trendy w aranżacji sufitu

Trendy w aranżacji sufitu odpowiadają na potrzeby nowoczesnego budownictwa cechującego się minimalizmem i prostotą form. W wystroju wnętrz coraz większą rolę odgrywa wykończenie stropu oraz montaż oryginalnego, dopasowanego do specyfiki pomieszczenia oświetlenia. Kluczowy jest zatem wybór odpowiedniej techniki wykonania obudowy sufitowej, która pozwoli na realizację nawet najbardziej skomplikowanego projektu.

Techniki wykonywania sufitu podwieszanego

Nowoczesne trendy w aranżacji sufitu sprawiają, że metody wykonania obudowy muszą pozwalać na stworzenie unikatowych projektów. Kluczowe jest zatem przygotowanie schematu oświetlenia, które będzie idealnie współgrać z wykonaną strukturą sklepienia. Jedną z nowszych technik wykonywania sufitów podwieszanych jest montaż elastycznego materiału, tkaniny poliestrowej lub folii PCV na wcześniej przygotowanej konstrukcji odpowiadającej za ostateczny kształt stropu. Wykonawcy sufitów napinanych z firmy Hurst wskazują na szerokie możliwości wykończenia tkaniny, która może charakteryzować się wysokim połyskiem lub satynową i matową powłoką.

Sufit napinany montowany jest w prosty i czysty sposób. Jest to metoda, która pozwala na szybką renowację starych budynków. Tkanina jest projektowana dokładnie do specyfiki określonego pomieszczenia i precyzyjnie wykrawana. Co więcej, materiał może być ściągany w razie konieczności przeprowadzenia remontu i ponownie zakładany. Metody charakteryzujące się czystością prac to także montaż płyt kasetonowych i listew drewnianych, które idealnie wpisują się w nowoczesne trendy wnętrzarskie. Wciąż popularnym rozwiązaniem jest montaż obudowy z płyty kartonowo-gipsowych, które jednak wymagają wielu czasochłonnych prac.

Jak zaaranżować przestrzeń sufitu?

Sufit w nowoczesnym budownictwie stał się przestrzenią decydującą o standardzie wykończenia wnętrza. Rozmieszczenia oświetlenia w suficie podwieszanym decyduje o podziale pomieszczeń na strefy oraz pomaga podkreślić detale w aranżacji. Wciąż popularnym rozwiązaniem jest sufit monolityczny, o gładkiej powierzchni i jednolitym kolorze, w którym umieszcza się oświetlenie punktowe. Co ważne, nowoczesny sufit nie musi być biały. Jego kolorystykę dobiera się do pozostałych elementów aranżacji wnętrza. Nowoczesne trendy w aranżacji sufitów zakładają tworzenie nieregularnych konstrukcji o wielobarwnej kolorystyce. Sufit może zatem przybierać dowolny kształt o ostrych lub półokrągłych krawędziach. Najbardziej skomplikowane projekty wykonywane są technika napinania foli PCV na stelażu, na której wcześniej przygotowuje się odpowiedni nadruk.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy