Artykuł sponsorowany

Top 5 dekoracji, które przyozdobią Twój salon 

Top 5 dekoracji, które przyozdobią Twój salon 

Co zrobić, by pokój dzienny stał się bardziej przytulny? Na klimat panujący we wnętrzu wpływa wiele czynników, do których z pewnością należą odpowiednie dodatki. Ciekawe, ładne ozdoby do salonu sprawią, że mieszkanie wyda się jednak nie tylko nastrojowe, ale również „jedyne w swoim rodzaju” – nasze „własne”. Jak zatem dobrać dekoracje do takiego pomieszczenia?

Choć wnętrze może być wypełnione różnorodnymi sprzętami, to będzie wyglądało na „puste”, jeżeli nie znajdują się w nim jakiekolwiek ozdoby. Kolorowa poduszka na sofie, niewielki dywan pod ławą czy obraz nad fotelem – wszystkie te dodatki mogą sprawić, że pokój dzienny wyda się nieco bardziej przytulny i ciekawy. Istnieją jednak pewne dekoracje do salonu, które cieszą się szczególną popularnością wśród „aranżacyjnych wyjadaczy”, a zarazem sprawnie „budują” nastrój w pomieszczeniu. Oto, na jakie akcesoria warto zwrócić uwagę.

Jakie dekoracje warto dobrać do salonu?

Każdy z kupionych dodatków powinien być spójny z przyjętym stylem aranżacji, dlatego warto dokładnie przemyśleć jego miejsce w pokoju i ewentualną funkcję. Jak zaznaczają specjaliści z gliwickiej Galerii „ReForma”, niedopasowane akcesoria mogą negatywnie wpływać na wystrój. Należy zatem wziąć pod uwagę następujące, modne dekoracje do salonu:

  1. Metalowe lampy i lampiony 

Oświetlenie jest jedną z najważniejszych „cegiełek” tworzących klimat we wnętrzu. Popularne są tutaj metalowe klosze, świeczniki oraz lampiony.

  1. Rośliny i pasujące osłonki 

Rośliny doniczkowe to idealny sposób na personalizację mieszkania – nawet wynajmowanego. Warto pamiętać o tym, aby dobrać do nich ładne doniczki, stojaki lub kosze.

  1. Miękki dywan pod stopami 

Puszysty i kolorowy czy stonowany i pleciony? Niezależnie od ostatecznego wyboru, eksperci z salonu w Gliwicach twierdzą, że dywan nada aranżacji „domowego charakteru”.

  1. Tekstylia o geometrycznym wzorze 

W każdym salonie powinny się znaleźć dekoracyjne poduszki. Dużą popularnością wyróżniają się poszewki z geometrycznymi, kolorowymi motywami.

  1. Okrągłe lub owalne lustro 

Obowiązującym trendem są też zwierciadła o dosyć cienkiej, prostej i metalowej ramie. Lustro nie tylko optycznie powiększy pomieszczenie, ale również przyozdobi jego ścianę.

Wybór ciekawych dekoracji do salonu 

Poszukując dodatków do pokoju dziennego, warto stawiać na mniej standardowe rozwiązania i intrygujący design, by „skomponować” oryginalny wystrój. Należy przy tym jednak pamiętać, że wnętrze powinno być odpowiednio przytulne – dzięki temu domownicy poczują się bardziej „swojsko” we własnym mieszkaniu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy