Materiał Partnera

Termomodernizacja budynku krok po kroku

Termomodernizacja budynku krok po kroku

Termomodernizacja jest działaniem, które pozwala zmniejszyć straty ciepła, tym samym sprawiając, że budynek jest energooszczędny. Polega ona na dociepleniu budynku przy użyciu specjalnych materiałów, które odpowiednio izolują najważniejsze elementy całej konstrukcji. Z poniższego artykułu dowiesz się, na czym polega proces termoizolacji i jak przebiegają jej etapy. Zachęcamy do lektury.

Jak przebiega proces termomodernizacji?

Niekiedy zdarza się, że ogrzewanie jest mało efektywne i ciężko jest utrzymać ciepło w pomieszczeniu. Może być to spowodowane nieszczelnością lub zbyt słabą izolacją ścian bądź innych elementów, takich jak ona lub drzwi. W takiej sytuacji pomocne może okazać się przeprowadzenie termomodernizacji budynku.

Na samym początku konieczne jest sprawdzenie, czy budynek nie ma oznak wilgoci i czy nie wymaga dodatkowej hydroizolacji. Następnie należy określić współczynnik przenikania ciepła do wnętrza budynku i dobrać odpowiedni materiał izolacyjny. Kolejnym krokiem jest szczegółowe określenie planu działania i przystąpienie do pracy.

Początkowym etapem termomodernizacji jest nałożenie na budynek specjalnego materiału o dobrych właściwościach izolacyjnych i przymocowanie go do elewacji. Następnie nakłada się specjalną siatkę zbrojącą oraz wykonuje się zaprawę klejową, która wzmacnia ocieplenie i zapewnia trwałość całej elewacji. Ostatnim etapem jest wykończenie powierzchni budynku odpowiednim materiałem elewacyjnym wybranym przez klienta.

Jakie materiały wykorzystywane są podczas termomodernizacji?

Jak wiadomo, proces termomodernizacji składa się z kilku etapów, które powinny być przeprowadzone pod okiem specjalistów. W tym celu warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy budowlanej, takiej jak Fudal z Myślenic. Specjalizuje się ona w dociepleniu domów i przeprowadza termomodernizacje budynków z wykorzystaniem nowoczesnych systemów ociepleń.

Podczas przeprowadzania termomodernizacji niezbędne jest wykorzystanie materiałów o dobrych parametrach izolacyjnych, które powinny być dostosowane do danego projektu. Najczęściej do docieplania wykorzystuje się wełnę mineralną oraz watę szklaną, które dodatkowo są niepalne i bezpieczne dla zdrowia.

Niekiedy stosuje się też materiały, takie jak włókno ceramiczne, które ma niskie przewodnictwo cieplne oraz specjalne płyty termoizolacyjne z pianki, które cechują się idealną twardością i łatwością w montażu. Równie popularne są materiały na bazie krzemianów, które doskonale zapobiegają pojawianiu się wilgoci.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy