Materiał Partnera

Technologia Smart Slide w konstrukcjach przesuwnych drzwi tarasowych

Technologia Smart Slide w konstrukcjach przesuwnych drzwi tarasowych

Technologia Smart Slide to nowoczesny sposób konstrukcji drzwi tarasowych. Charakteryzuje ją kilka cech, które przekonują coraz większą liczbę klientów, że jest to doskonałe rozwiązanie. Co warto wiedzieć o samej technologii i drzwiach Smart Slide?

Technologia Smart Slide – charakterystyka

Technologia Smart Slide to niezawodność w działaniu drzwi tarasowych oraz łatwość ich obsługi. Są coraz chętniej wybierane przez klientów zamiast standardowych rozwieranych drzwi. Szczególnie, że charakteryzuje je przystępna cena, piękny design i możliwość tworzenia wspaniałych przeszkleń tarasowych. Technologia Smart Slide opiera się na specjalnie zaprojektowanych pod te drzwi profili, które mogą być 2- bądź 4-kwaterowe. System charakteryzuje wyjątkowy, skandynawski design. Posiada stałą, nieotwieraną część umieszczoną w wąskich ramach, dzięki czemu możemy zyskać bardzo dużą powierzchnię przeszklenia. Technologia Smart Slide świetnie sprawdzi się w domach jednorodzinnych, ale również w mieszkaniach, biurach, hotelach, budynkach użyteczności publicznej czy innych obiektach komercyjnych. Drzwi tarasowe w tej technologii wyposażone są w klamkę, a także w wózki gładko prowadzące skrzydło. Stąd też obsługa takich drzwi jest bardzo prosta, łatwa i nie wymaga użycia specjalnej siły. W momencie przekręcenia klamki w górę, skrzydło automatycznie odsuwa się od ramy, co umożliwia jego przesunięcie w bok. W celu zamknięcia, skrzydło przesuwamy z powrotem, a klamkę przekręcamy w drugą stronę, czyli w dół. Mechanizm wbudowany w ten system zapewnia wysoką szczelność i ogranicza straty ciepła.

Pozostałe zalety technologii Smart Slide

Poza wyżej opisanymi już cechami, technologia Smart Slide charakteryzuje się też innymi zaletami, które sprawiają, że wybór takich drzwi to strzał w dziesiątkę. Drzwi tarasowe w tej technologii mają bardzo dobre właściwości techniczne i są wytrzymałe. Charakteryzuje je szczelność i stabilność. Dzięki technologii możliwe jest projektowanie dużych konstrukcji, ale jednocześnie – oszczędność miejsca. Drzwi tarasowe można zakupić w dowolnym kolorze, przez co świetnie wkomponują się ze stylem mieszkania czy domu. Drzwi najwyższej jakości w tej technologii możemy zakupić chociażby w firmie Aluwood.

Dodatkowo, nowoczesna konstrukcja drzwi tarasowych w technologii Smart Slide jest bardzo odporna na wiatr. Dzięki uszczelkom obwodowym skrzydła, w które zostały wyposażone, drzwi są wodoszczelne i nie przepuszczają powietrza.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy