Materiał Partnera

Sztuczne kwiaty w domu - czy warto?

Sztuczne kwiaty w domu - czy warto?

Sztuczne kwiaty coraz częściej goszczą w naszych wnętrzach. Nowoczesne okazy są łudząco podobne do swoich żywych odpowiedników, trwałe, elastyczne i niewymagające. Istnieje wiele argumentów przemawiających na ich korzyść — czy warto jednak dekorować nimi nasze domy?

Piękny wygląd

Tym, co najbardziej przyciąga naszą uwagę do nowoczesnych kwiatów sztucznych, jest ich nieskazitelny wygląd. Sztuczne kwiaty z dodatkiem gumy są łudząco podobne do swoich organicznych pierwowzorów. Wszystko dzięki nowym technologiom, które umożliwiają precyzyjne odwzorowanie struktury płatków, liści i łodyg. Tak powstają wspaniałe okazy sztuczne, które łatwo pomylić z kwiatami, które stworzyła natura.

Trwałość i odporność

Zarówno kwiaty żywe, jak i kwiaty sztuczne mają swoje wady i zalety. Wystarczy wspomnieć o krótkim życiu kwiatów ciętych, by zastanowić się, czy nie dać szansy okazom powstałym z trwałych tworzyw sztucznych. Nowoczesne sztuczne kwiaty zdobią wnętrza przez długi czas. Sprawdzą się nawet wystawione na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dzięki ich trwałości, a także elastyczności możemy z nich tworzyć zjawiskowe kompozycje florystyczne — inne na każdą porę roku czy święto okolicznościowe. Przy wykorzystaniu kilku czy kilkunastu gałązek jesteśmy w stanie stworzyć różnorodne dekoracje do domu. 

Uniwersalność

Materiałowe kwiaty doskonale komponują się z innymi okazami (zarówno sztucznymi, jak i żywymi), a także z innymi elementami wystroju. Kupione raz okazy róż, hortensji czy storczyków sprawdzą się zarówno w salonie, nieoświetlonej łazience czy dusznej kuchni. Zarówno gatunek, jak i rozmiar czy kolor możemy dobrać tak, by idealnie wpisywały się w wystrój całego domu.

Bezpieczeństwo

Sztuczne kwiaty i powstałe z nich sztuczne bukiety są bezpieczne dla alergików i nie przyciągają owadów czy grzybów. To doskonała alternatywa dla tych, którzy cierpią na alergie związane z kwiatami żywymi.

Wygoda

Sztuczne gałązki nie wymagają żadnej codziennej pielęgnacji. Nie więdną, nie trzeba ich podcinać, podlewać czy wystawiać na słońce, nie szkodzi im także przeciąg. To doskonały wybór dla tych, którzy nie mają czasu czy ochoty na pielęgnację żywych okazów.

Szeroki wybór

Producenci sztucznych kwiatów prześcigają się w dostarczaniu klientom szerokiej gamy gatunków, wariantów, kolorów i rozmiarów. Nie istnieją tu typowe dla kwiatów żywych ograniczenia — sztuczne okazy są dostępne niezależnie od sezonu czy pogody. Nowe technologie pozwalają na tworzenie nieskończonej liczby okazów, w tym np. tęczowych róż czy ażurowych stokrotek. Sztuczne bukiety powstałe z takich niebanalnych gałązek zachwycają naszych bliskich, gości czy klientów.

Odpowiadając na pytanie, czy warto dekorować nasze domy sztucznymi kwiatami — my jesteśmy za. Ich autentyczny wygląd, trwałość czy wygoda ich użytkowania do nas przemawiają. Nowoczesne sztuczne kwiaty to doskonała alternatywa dla wymagających i nietrwałych kwiatów żywych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy