Artykuł sponsorowany

Sztuczne kwiaty polecane na Boże Narodzenie

Sztuczne kwiaty polecane na Boże Narodzenie

Kwiaty to piękna ozdoba. Dekoracje wykonane ze świeżych roślin nie są jednak trwałe. Alternatywą są produkty sztuczne. Ze względu na ich trwałość i różnorodność kształtów mogą być wielokrotnie wykorzystywane w dekoracjach świątecznych. Z jakich kwiatów wykonać bukiet lub stroik? Które rośliny sprawdzą się najlepiej jako dekoracja na Boże Narodzenie?

Rośliny na Boże Narodzenie 

Wystrój świąteczny jest bardzo ważny. Kwiaty stanowią piękną ozdobę tego okresu. Stroiki wykonane z żywych kwiatów nie są jednak trwałe. Wybierz więc rośliny sztuczne, które często wyglądają jak naturalne. Szeroki asortyment takich kwiatów znajdziesz w hurtowni Erena z okolic Krakowa. Jeżeli czujesz się na siłach, kup całoroczne kwiaty i wykonaj dekorację samodzielnie. Na Boże Narodzenie sprawdzą się takie rośliny, jak:

  • gałązki świerków, jodeł, sosny,
  • cyprys,
  • jemioła,
  • ostrokrzew,
  • bluszcz,
  • gwiazda betlejemska,
  • szyszki.

Aby sztuczne kwiaty wyglądały świątecznie w dekoracjach, dołącz do nich bombki i świeczki. Sprawdzi się także posypanie ich brokatem lub sztucznym śniegiem.

Kolorystyka stroików świątecznych 

Tradycyjna świąteczna kolorystyka to połączenie czerwieni i złota lub srebra z dodatkiem zieleni. Jednak nie każdemu ta tradycja odpowiada. Jeżeli nie mieści się ona w gamie kolorystycznej Twojego domu, to dobierz kolory do swoich potrzeb. Może sprawdzi się u Ciebie złoto i butelkowa zieleń, bardzo modne w tym sezonie? Najdelikatniejsze i jednocześnie najbardziej eleganckie połączenie braw w okresie świątecznym to biel i złoto.

Wybierz sztuczne rośliny wykonane z dbałością. Będą one prezentować się zachwycająco zarówno w naturalnym, jak i sztucznym świetle. Doskonałe do takich dekoracji będą gałązki choinki. Stanowią one bazę dla sztucznych kwiatów, które są odporne na wyblaknięcie, wilgoć lub inne uszkodzenia. Kwiaty i gałązki przypominające prawdziwe rośliny pozwalają na stworzenie pięknych kompozycji na święta Bożego Narodzenia.

Gotowe stroiki świąteczne 

Jeżeli nie jesteś amatorem samodzielnie wykonywanych dekoracji kwiatowych, poszukaj gotowych stroików świątecznych. Bukiety sztucznych kwiatów włożone do wazonu też będą elegancką ozdobą. Dopasuj je do świątecznego wystroju mieszkania. Sprawdzą się amarylisy, gwiazdy betlejemskie, cyklameny, lilie, eustoma. Kompozycje z kwiatów uzupełnij zielonymi gałązkami świerka lub ostrokrzewu. W taki oto sposób kupisz gotowy bukiet, który uzupełnisz według własnych upodobań. Możesz też dodać laski cynamonu, suszone plastry pomarańczy czy szyszki.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy