Artykuł sponsorowany

Sznury i taśmy do wkładów kominkowych

Sznury i taśmy do wkładów kominkowych

Wysokiej jakości sznury i taśmy są wykorzystywane do uszczelniania kominków. Niepalne materiały stanowią zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się szkodliwych oparów, dlatego istotną rolę odgrywa to, z czego zostały wyprodukowane. Montaż solidnych sznurów i taśm nie jest skomplikowany. Jakie właściwości mają sznury oraz taśmy do wkładów kominkowych? Warto sprawdzić, na czym dokładnie polega ich rola.

Istota sznurów i taśm do wkładów kominkowych

Producenci kominków powinni dopilnować, aby te zostały odpowiednio uszczelnione. Jest to bardzo ważne zadanie, ponieważ efekt prac wpływa na późniejszy komfort użytkowania i bezpieczeństwo użytkowników. Istotną rolę odgrywa dobór wysokiej jakości uszczelnień. Materiały powinny zapewniać ochronę wnętrza kominka przed utratą temperatury. Poza tym pełnią blokadę przed wydostaniem się szkodliwych pyłów i oparów. Szczeliwa muszą być elastyczne, wytrzymałe oraz odporne na wysokie temperatury czy hydrolizę.

Takie wymogi spełniają sznury oraz taśmy szklane. Pierwsze z nich powstają ze szkła borowo-glinowo-krzemowego typu E i służą do uszczelniania drzwiczek we wkładach kominkowych, ale też w kotłach CO. Sznury szklane są odporne na ogień, a ich właściwości termoizolacyjne gwarantują bezpieczeństwo. Montaż wysokiej jakości materiałów nie jest trudny, ponieważ trwałe sznury są elastyczne. Taśmy szklane są montowane pomiędzy szybą a ramą drzwiczek. Miękka taśma samoprzylepna usprawnia i ułatwia umieszczenie ich w odpowiednim miejscu.

Jakie sznury i taśmy do wkładów kominkowych wybrać?

Zarówno sznury, jak i taśmy do wkładów kominkowych muszą wyróżniać się odpowiednimi właściwościami. W celu uszczelnienia kominków najczęściej wykorzystywane są produkty z włókien szklanych oraz glinokrzemianu. Charakteryzują się one odpornością na skrajnie wysokie temperatury. Montaż tego typu elementów nie jest wymagający, jednak podczas procesu należy zachować środki ostrożności, zakładając rękawice ochronne. Dzięki instalacji odpowiednich sznurów i taśm unikniesz licznych problemów.

Elementy warto zakupić ze sprawdzonego źródła, np. od producenta materiałów termoizolacyjnych Europolit, który zyskał zaufanie wielu klientów. Trwałe produkty będą zabezpieczeniem przed rozprzestrzenianiem się szkodliwych oparów. Szklane taśmy są wykorzystywane nie tylko do uszczelniania kominków, ale też kotłów CO i urządzeń AGD. Warto pamiętać, aby zwrócić uwagę na estetykę wybranych produktów. Czarne elementy nie będą wyróżniać się na tle wkładów kominkowych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy