Artykuł sponsorowany

Szkło w nowoczesnej łazience

Szkło w nowoczesnej łazience

Trudno wyobrazić sobie współczesny wystrój wnętrz bez elementów szklanych. Taki trend można zaobserwować szczególnie w łazienkach. Bardzo często pojawiają się w nich szkło i stal. Utrzymane w takim stylu wyposażenie jest jednocześnie nowoczesne i praktyczne.

Trudno wyobrazić sobie współczesny wystrój wnętrz bez elementów szklanych. Taki trend można zaobserwować szczególnie w łazienkach. Bardzo często pojawiają się w nich szkło i stal. Utrzymane w takim stylu wyposażenie jest jednocześnie nowoczesne i praktyczne.

Jednym z najważniejszych elementów każdej łazienki jest oczywiście kabina prysznicowa. Eleganckie, nowoczesne kabiny produkuje się ze szkła hartowanego. Są zdecydowanie bardziej popularne od pryszniców z polistyrenu. Gdy jednak decydujemy się na kabinę ze szkła, musimy upewnić się, że mamy do czynienia z produktem najwyższej jakości. Nie odnosi się to wyłącznie do szkła, ale też okuć i wszystkich elementów montażowych.

Bardzo istotną rolę odgrywają również uszczelki do kabiny prysznicowej. Największą popularnością cieszą się oczywiście uszczelki silikonowe. Ten materiał powszechnie wykorzystuje się do wykańczania łazienek. Dzieje się tak, ponieważ silikon nie wchłania wody i nie odkształca się pod jej wpływem. Dzięki temu, uszczelki spełniają swoją funkcję przez długie lata. Warto też pamiętać, że silikon nie jest podatny na zanieczyszczenia. Wykonane z niego uszczelki do kabiny prysznicowej są więc łatwe do utrzymania w czystości.

Szklane drzwi przesuwne do łazienki

Ze szkła coraz częściej wykonuje się również drzwi. Nie należy obawiać się o ich wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania. Szkło hartowane i solidne okucia można bezpiecznie stosować, nawet w miejscach publicznych, a tym bardziej w prywatnym domu. 

Coraz popularniejsze stają się więc drzwi przesuwne do łazienki, wykonane właśnie ze szkła. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim, drzwi przesuwne nowocześnie wyglądają. Doskonale pasują więc do minimalistycznych wnętrz. Nie można jednak zapominać o względach praktycznych. Drzwi przesuwne otwierają się lekko i cicho. Wiele modeli jest także wyposażone w zamek elektromechaniczny, który można obsługiwać za pomocą pilota lub panelu, znajdującego się na ścianie. Dzięki temu, z łatwością skontrolujemy stan otwarcia drzwi z dowolnego miejsca w domu.

Wiele osób zastanawia się, czy drzwi przesuwne do łazienki będą pasować do ich domu. Takie rozwiązanie kojarzy się z naprawdę przestronnymi mieszkaniami. Warto jednak pamiętać, że na rynku dostępne są liczne systemy drzwi przesuwnych, różniące się pod względem wymiarów i masy skrzydeł. Bez trudu znajdziemy więc również rozwiązania, odpowiednie do mniejszych mieszkań.

Urządzenie nowoczesnej, funkcjonalnej łazienki jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Na rynku dostępny jest obecnie tak szeroki wybór produktów, że z pewnością znajdziemy modele, odpowiednie do każdego mieszkania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy