Szkło w mieszkaniu
Szkło w aranżacji naszego mieszkania daje wrażenie lekkości i nowoczesności, pełni rolę dekoracyjną i użytkową. Coraz częściej wykorzystywane jest w naszych mieszkaniach nie tylko w drzwiach, lecz także w balustradach, stopniach schodów czy ścianach działowych.
Rodzaje szkła
Szkło nie musi gładkie i bezbarwne. Jeżeli dodamy pigmentu, powstaje szkło barwione w masie. Szkło ornamentowe powstaje na skutek wyciskania różnorodnych wzorów podczas walcowania gorącej masy. Szkło rzeźbione jest rezultatem spiekania różnorodnych kawałków. Wzory możemy uzyskać przez piaskowanie, grawerowanie, trawienie, lakierowanie odpowiednimi farbami oraz naklejanie folii barwnej lub ze wzorami.
Szkło w kuchni
Najnowocześniejszą szklaną propozycją w naszych mieszkaniach jest zastąpienie glazury w kuchni szkłem laminowanym. Można je dowolnie giąć i zdobić, jest bowiem kilkakrotnie bardziej wytrzymałe niż zwykłe szkło. Po dobraniu odpowiednich kolorów, wzorów, rysunków podklejonych odpowiednio pod szybę przez fachowców widok końcowy jest nieporównywalny do zwykłej glazury czy pomalowanej ściany.
Szkło w łazience
Podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki jest lustro. Na naszym rynku możemy coraz częściej spotkać umywalki ze szkła, które dodatkowo ozdabiają naszą łazienkę swoim nietypowym wyglądem i elegancją. Zamontowane światło nad szklaną umywalką dodatkowo oświetla ją i rozjaśnia całe pomieszczenie.
Ściany działowe
Ściany takie wykonane z dużych tafli i podświetlane halogenami będą bardzo efektowne i zajmą nam dużo mniej miejsca niż ściana działowa wykonana np. z pustaka. Efekt końcowy takiej ściany, wykonanej najlepiej ze szkła ozdobnego, będzie pięknie ozdabiał mieszkanie. Światło będzie lekko przenikało i dawało nastrój pomieszczeniu.
Pustaki szklane
Najczęściej używane w łazienkach, na klatkach schodowych i przede wszystkim tam, gdzie nie możemy wstawić okna, a potrzebujemy światła. Pustaki przepuszczają 50-60 procent światła. Dostępne są w równych kształtach, rozmiarach i kolorach. Można z nich konstruować ścianki proste, łamane i łuki. Pięknie wyglądają w łazience zamiast kabiny brodzikowej lub w ścianie pomiędzy łazienką a ubikacją.
Szklane podesty
Jeżeli zdecydujemy się na szklane podesty, warto pomyśleć o dodatkowym podświetleniu ich w różnych barwach. Najczęściej stosowane do tego jest szkło laminowane, składające się z kilku tafli szkła hartowanego połączonych folia PVB.
Balustrady
Barwę przejrzystości dostosowuje się do wystroju wnętrz, balustrada może być prosta lub gięta. Takie szkło mocuje się do konstrukcji schodów, można dodać poręcze z innego materiału .
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana