Artykuł sponsorowany

Szklane ścianki działowe

Szklane ścianki działowe

Przegrody szklane są bardzo praktyczne, dlatego nie jest zaskoczeniem tak powszechne stosowanie ich w biurach. To bowiem szansa na dobrą organizację przestrzeni biurowej, a ewentualne zdobienia mogą również dodać jej elegancji. Wśród ich zalet warto wymienić efektywne tłumienie dźwięków i dostęp do naturalnego światła z zewnątrz. To wszystko sprawia, że dzisiaj szklane ścianki działowe wybierane są znacznie częściej niż kiedykolwiek wcześniej - decydują się na nie nie tylko właściciele biur, ale także osoby prywatne. Jakie zalety może mieć przezroczyste przepierzenie i gdzie się sprawdzi?

Czy przegrody szklane w biurze to dobry pomysł?

Nie da się ukryć - ścianki szklane to coś znacznie więcej niż po prostu praktyczny podział dostępnej przestrzeni biurowej. Dzięki nim bowiem zyskuje ona nowoczesną estetykę. Współczesne trendy wciąż stawiają na ponadczasowy minimalizm, a więc twoje biuro w łatwy sposób może uzyskać pożądaną obecnie aranżację. Przegrody szklane to także łatwość w szybkich zmianach ustawienia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Dodatkowe motywy ozdobne na nich natomiast sprawiają, że twoja przestrzeń biurowa zyska indywidualny charakter. Możesz dzięki temu zupełnie zmienić klimat całego wnętrza. Nie ulega więc wątpliwości, że przezroczyste przepierzenie łączy w sobie funkcjonalność i ponadczasową estetykę. Dodatkowo zapewnia efekt wolnej przestrzeni.

Jakie zalety mają przegrody szklane? Przede wszystkim dzięki nim wciąż zyskujesz dostęp do naturalnego światła z zewnątrz. To bardzo ważne dla pracowników, którzy często zostają po godzinach i bywają miesiące, że widok słońca na zewnątrz nie jest dla nich czymś codziennym. Dzięki jasnym przestrzeniom w biurze odczuwają znacznie lepsze samopoczucie. Przegrody szklane przede wszystkim jednak zapewniają niższe rachunki za energię elektryczną. Nieutrudniony dopływ naturalnego oświetlenia sprawia, że znacznie rzadziej niezbędne jest włączanie tego sztucznego.

Nie sposób nie docenić kolejnej zalety, jaką mają przegrody szklane. To bowiem rozwiązania, które bardzo skutecznie zatrzymują hałas. Są doskonałe, jeśli potrzebujesz odseparować część biura, by tym samym zyskać przestrzeń umożliwiającą spokojne rozmowy i spotkania z zespołem na czas “burzy mózgów”. Firmy bardzo często wybierają też ścianki szklane na biurka, które sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie pracownicy muszą dużo rozmawiać przez telefon. Sprawdzają się więc w różnego rodzaju call center i biurach obsługi klienta. Skutecznie niwelują szum prowadzonych rozmów i pozwalają skupić się na własnej pracy.

Nie sposób nie docenić także faktu, że szklane ścianki działowe łatwo jest utrzymać w czystości. W przeciwieństwie do tradycyjnych ścian działowych można z nich usunąć niemal każde zanieczyszczenie, a co więcej - nie wymagają one specjalnych środków do mycia.

Szklane ścianki działowe - gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Oczywiście, najczęściej spotkasz je w biurach. Dalekie prawdzie byłoby jednak stwierdzenie, że to jedyne miejsce, w którym możesz je zastosować. Coraz więcej ludzi decyduje się na przezroczyste przepierzenie we własnych domach. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy podążają za obowiązującymi trendami lub po prostu lubią chłodny minimalizm.

Zdarza się, że przeszklenie lad recepcyjnych pojawia się w hotelach. To bowiem prosty sposób, by maksymalnie ograniczyć przenoszenie się drogą kropelkową wirusów i bakterii pomiędzy pracownikami a gośćmi. Z podobnych względów przegrody szklane montowane są często w różnego rodzaju sklepach. W spożywczych sprawdzą się nie tylko przy kasach, ale także na dziale mięsnym.

Szklane ścianki działowe stosowane są w biurach od lat. Nie ma w tym nic dziwnego - są jednym z najtańszych rozwiązań pozwalających na dzielenie przestrzeni biurowej. Ponadto prezentują się bardzo estetycznie, pozwalają odseparować się od nieprzyjemnych dźwięków i zapewniają dostęp do światła dziennego. Dzięki łatwości w utrzymaniu ich w czystości deklasują konkurencję w postaci klasycznych ścian działowych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy