Artykuł sponsorowany

Samochody na imprezy okolicznościowe. Wypożyczenie auta na ślub

Samochody na imprezy okolicznościowe. Wypożyczenie auta na ślub
Starym zwyczajem jest, że nowożeńcy jadą do ślubu eleganckim wozem – niegdyś była to bryczka, obecnie zazwyczaj jest to samochód. Nie każda para posiada taki pojazd na własność, w związku z tym bardzo popularną usługą stało się wypożyczanie auta specjalnie na ten jeden wyjątkowy wieczór. Jaki samochód wynająć, gdzie szukać ofert, na co zwrócić uwagę – tego wszystkiego dowiemy się z poniższego artykułu.

Kiedy zarezerwować samochód na ślub?

Dla wielu osób kwestia wynajmu auta w kontekście pozostałych przygotowań związanych ze ślubem i weselem wydaje się raczej mało ważna – w końcu goście więcej uwagi poświęcą temu, jak wygląda para młoda, gdzie odbywa się wesele, co zostanie podane na stół. Niemniej jednak warto jak najwcześniej rozejrzeć się za samochodem, szczególnie jeśli naszym marzeniem jest pojechanie do ślubu w pojeździe wyjątkowym, np. limuzyną, bądź jednym ze starszych roczników, niespotykanych na polskich drogach. Na takie auta nierzadko trzeba składać rezerwacje na kilka miesięcy do przodu.

Jaki samochód wybrać?

Wybór aut do wynajęcia jest na rynku bardzo szeroki, z pewnością każda para znajdzie w niej coś dla siebie. Oferta obejmuje zarówno zwykłe samochody, które spotykamy codziennie na polskich drogach, jak i luksusowe limuzyny oraz odrestaurowane stare roczniki, pojazdy nieprodukowane bądź niedostępne w sprzedaży w Polsce. Który z nich wybrać?

Zwykły samochód

Najczęściej wybierane są duże i eleganckie pojazdy klasy C, które świetnie się prezentują, a jednocześnie z ich wypożyczeniem będziemy mieć najmniejszy problem – wiele aut tej klasy znajdziemy w ofercie firmy Abacus Car Rental. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za ekstrawagancją i nie mają zbyt wielkich funduszy, cenią sobie jednak dobry efekt wizualny. Nowy, zadbany samochód z wypożyczalni z pewnością spełni te wymogi.

Limuzyna

To wybór dla osób zamożniejszych, które lubią robić wrażenie. Potężna, biała lub kremowa limuzyna z pewnością na długo zapadnie gościom ślubnym głęboko w pamięć. Limuzyna zapewni parze młodej i świadkom komfortowy transport do kościoła, a następnie domu weselnego. Minusem limuzyn jest fakt, że są one dość słabo dostępne.

Auta zabytkowe i nietypowe

Marzeniem wielu par jest pojechanie do ślubu starym Fordem Mustangiem, Astonem Martinem czy odrestaurowaną Warszawą. Niestety, takie modele są jeszcze trudniej dostępne i żeby móc urozmaicić w ten sposób nasz ślub, należy z bardzo dużym wyprzedzeniem złożyć rezerwację terminu. Należy również liczyć się z tym, że koszt wypożyczania takiego auta może być również bardzo wysoki – w niektórych przypadkach nawet porównywalny z wypożyczeniem limuzyny. Jednak wrażenie z jazdy w pełni rekompensują te mankamenty.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy