Artykuł sponsorowany

Samochód używany z gwarancją. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Samochód używany z gwarancją. Co warto wiedzieć przed zakupem?
Zakup samochodu nierzadko jest poważną inwestycją. Decydując się na samochód używany istnieje ryzyko m.in. co do stanu pojazdu, wiarygodności sprzedawcy i zawyżonej ceny. Inaczej jest w przypadku zakupu używanego auta z gwarancją u autoryzowanego dealera. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie oraz co warto wiedzieć przed zakupem? Dowiedz się więcej o używanych samochodach osobowych z gwarancją.

Samochody używane: Komis czy autoryzowany salon?

Decydując się na zakup samochodu używanego u dealera posiadającego autoryzację konkretnej marki, ma się pewność co do bezpieczeństwa transakcji oraz jakości oferowanego pojazdu. Specjaliści z autoryzowanej stacja obsługi weryfikują każdy samochód na sprzedaż, w którym sprawdzają ok. 100-200 punktów kontrolnych, udostępniając później klientowi wyniki (inaczej niż standardowy komis, który nie musi tego robić). Tym samym samochody używane w salonie to najczęściej pojazdy kilkuletnie, w bardzo dobrym stanie i pewnym pochodzeniu. Warto wiedzieć, że taki samochód używany z gwarancją zostaje sprawdzony nie tylko pod względem technicznym, ale również pod względem dokumentacji (najpewniej będzie posiadał również książkę napraw). Ponadto, kupując pojazd u dealera, ma się pewność także co do przebiegu samochodu – w tego typu autoryzowanych salonach zazwyczaj sprzedawane są samochody mające do 100 lub 200 tys. km przebiegu. Ponadto, zakup samochodu z gwarancją u dealera (np. w Auto Centrum Golemo) dokonywany jest poprzez podpisanie umowy oraz protokołu przekazania samochodu, które są solidną podstawą do ew. roszczeń. Po zakupie samochód objęty jest gwarancją (od 8 do 12 miesięcy), co uprawnia np. do bezpłatnej naprawy zakupionego pojazdu.

Samochody używane z salonu – zaoszczędź czas i pieniądze

Auta używane z salonu mają również inne zalety. Przede wszystkim u dealera samochodowego z łatwością uda ci się otrzymać kredyt bądź leasing. Zorganizowanie formalności przebiega tam sprawniej (często nie wymaga np. wizyty w banku), a nierzadko salony posiadają również atrakcyjne oferty finansowania – tym samym zakup samochodu u dealera będzie nie tylko szybszym, ale może okazać się również tańszym rozwiązaniem. Ponadto, decydująca się na samochód używany w autoryzowanym salonie można również od razu wykupić ubezpieczenie na preferencyjnych warunkach, co także pozwala zaoszczędzić czas. Warto również podkreślić, że podczas zakupu pojazdu u dealera, kupujący nie płaci podatku od czynności cywilnoprawnych. Tym samym, zakup samochodu z gwarancją u dealera daje pewną jakość oraz komfortowe warunki zakupu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy