Materiał Partnera

Rzeczy, które powinien mieć nowoczesny ogród

Rzeczy, które powinien mieć nowoczesny ogród

Nadeszła wiosna, a więc czas, gdy zaczynamy spędzać więcej czasu na dworze. Również w naszym ogrodzie, szczególnie gdy lubimy zapraszać do nas znajomych na grilla czy zwykłe posiadówki. Jeśli chcemy być gotowi na sezon wakacyjny i marzą nam się pewne zmiany w naszym najbliższym otoczeniu, to możemy zastanowić się nad przeprowadzeniem pewnych zmian w naszym ogrodzie.

Zacznijmy od planu

W głowie możemy mieć masę pomysłów, na końcu jednak liczy się to, co finalnie uda nam się zrealizować. A niestety często naszym ograniczeniem są środki finansowe, którymi dysponujemy. Dlatego też na samym początku zastanówmy się nad tym, na jakich rzeczach zależy nam najbardziej. Później dopiero stwórzmy listę rzeczy, które możemy kupić, jeżeli starczy nam funduszy.

Najlepiej rozpiszmy plan, w którym krok po kroku opiszemy kolejne etapy naszych działań. Dzięki temu wszystko będzie bardziej przejrzyste. Oczywiście podstawą jest określenie, na jakim stylu ogrodu zależeć będzie nam najbardziej. Na samym początku warto inspiracji poszukać w internecie. Z całą pewnością natrafimy na projekty, które nas zainteresują.

Co zawiera nowoczesny ogród?

Zacznijmy może od tego, że w nowoczesnym ogrodzie nie uświadczymy raczej zbyt wielu barwnych kwiatów. Rośliny mają być uzupełnieniem całości, a nie główną atrakcją dla oczu. Dlatego też dobrze jest skupić się na kwiatach, które będą ładnie komponowały się z nowoczesnymi meblami oraz oświetlonymi dróżkami. Dobrze prezentują się tuje, lawendy, mahonie czy bukszpany. Nie jest więc tak, że roślin w ogóle nie uświadczymy, po prostu nie pełnią one dominującej roli.

W kwestii mebli warto zwrócić uwagę na te wypoczynkowe. Piękny ogród aż prosi się o to, aby spędzać w nim czas. Dlatego też pomyślmy nad leżakami, sofami, a nawet dużymi kanapami, jeśli lubimy spędzać czas z rodziną i znajomymi. Od kilku lat dużym zainteresowaniem cieszą się również fotele podwieszane przy których stoją małe stoliki kawowe. To idealne miejsca na czytanie książek, słuchanie muzyki czy po prostu odpoczynek.

Zadbajmy o dobrą jakość mebli, nasz nowoczesny ogród musi się dobrze prezentować. Poza tym dobre materiały zazwyczaj oznaczają również dłuższą żywotność danego produktu. A więc i piękną prezencję przez lata.

A może zabudowany taras?

Jeśli planujemy przeprowadzenie bardziej gruntownych zmian, to zdecydowanie warto zastanowić się nad zadaszonym tarasem. Dzięki niemu nasz ogród zyska zupełnie nowego uroku, a my sami otrzymamy przestrzeń, w której z przyjemnością będziemy spędzać czas sami lub w towarzystwie rodziny i znajomych.

Z jednej strony taki taras pełni funkcję estetyczną. Jest ozdobą całego ogrodu i skupia na sobie uwagę gości. Z drugiej zaś strony jest również bardzo praktyczny, bowiem chroni nas przed różnymi warunkami atmosferycznymi – słońcem, wiatrem czy deszczem. Dlatego też warto zobaczyć, jak wyglądają nowoczesne zadaszenia tarasu. Być może to właśnie taka zmiana jest najbardziej potrzebna naszemu ogrodowi?

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy