Rolety zaciemniające jako praktyczne rozwiązanie do sypialni

Jakość snu ma kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Dlatego też sypialnia powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszy wypoczynek i komfort snu. Poza właściwymi meblami, ogromne znaczenie ma poziom zaciemnienia pomieszczenia. Im większe zaciemnienie, tym lepsza jakość snu. Pomocne w tym są nowoczesne rolety zaciemniające. Co warto o nich wiedzieć?
Okna w sypialni a rolety zaciemniające
Aby rolety zaciemniające spełniały swoje zadanie w 100%, powinny być idealnie dopasowane do okna. Najmniejsza szczelina dopuści do przepuszczenia światła, przez co uzyskanie całkowitej ciemności nie będzie możliwe. Na szczęście mamy na rynku dostęp do firm, które wykonują rolety zaciemniające na wymiar. Jedną z nich są Osłony Okienne. Dzięki idealnie dobranej rolecie do wielkości okna i montażu na prowadnicach (przez co idealnie przylegają do szyby), płynnie się rozwijają i nie pozostawiają żadnych szczelin.
Gdzie sprawdzą się rolety zaciemniające?
Rolety zaciemniające sprawdzą się w każdej sypialni, a szczególnie tej, której okna skierowane są na południową stronę. Jest to również idealne rozwiązanie, gdy posiadamy w domu duże okna, zwłaszcza o niestandardowym wymiarze. Rolety zaciemniające nie przepuszczają światła, przez co pomieszczenie mniej się nagrzewa – jest to duża zaleta podczas gorących, letnich dni. Poza funkcją chroniącą przed promieniowaniem i światłem, rolety zaciemniające skutecznie chronią również przed wzrokiem sąsiadów, zapewniając maksymalny komfort i dyskrecję. Rolet zaciemniających nie powinno się stosować w kuchni czy salonie.
Jakie są rodzaje rolet zaciemniających?
Wśród dostępnych na rynku rolet zaciemniających wyróżnić można ich dwa rodzaje. Pierwszy z nich to rolety wykonane z materiału "blackout", tak zwane rolety podgumowane. Jak sama nazwa wskazuje, po jednej stronie znajduje się łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji guma, a po drugiej – materiał roletowy (jest nim najczęściej poliester). Charakteryzuje je 100% zaciemnienia. Są estetyczne i co najważniejsze – praktyczne i spełniające swoją funkcję. Drugim rodzajem rolet zaciemniających są rolety odbijające światło. Do ich produkcji używane są materiały, dzięki którym pomieszczenie się nie nagrzewa i nie dopuszcza światła do środka. Tkaniny używane do rolet odbijających światło pokrywane są aluminium, srebrem lub masą perłową. Podobnie jak rolety blackout, zapewniają one bardzo duży stopień zaciemnienia pomieszczenia, a dodatkowo bardzo ładnie się prezentują, stanowiąc dekorację okna w sypialni.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Dmk Meble Kuchnie, Łazienki, Garderoby Na Wymiar
Meble - na zamówienie woj. pomorskie76-200 Słupsk, Poznańska 82