Artykuł sponsorowany

Rodzaje wykładzin

Rodzaje wykładzin
Domowa podłoga powinna być przyjazna otoczeniu, przyjemna w dotyku i dawać komfort chodzenia. Oprócz dywanów, alternatywnym rozwiązaniem może być wykładzina. Tekstylia te to nowoczesny i sprawdzony sposób na aranżację wnętrz, po który sięga coraz większa liczba ludzi. Posadzki wykładzinowe są niezwykle proste do ułożenia – możemy zrobić to samodzielnie, bez użycia specjalnych narzędzi. Poza tym łatwo utrzymać wykładzinę w czystości – wystarczy codzienne zamiatanie lub odkurzanie i przecieranie wilgotną gąbką. Ten rodzaj tekstyliów jest w szczególności polecany dla rodzin z dziećmi, gdyż posiadają właściwości amortyzujące, dzięki czemu upadek na podłogę pokrytą wykładziną nie jest aż taki bolesny. Obecny rynek oferuje nam dwa główne rodzaje wykładzin – dywanowe oraz elastyczne.

Wykładziny dywanowe

Wykładziny dywanowe są produkowane z włókien naturalnych, takich jak wełna owcza, bawełna, sizal, bądź też sztucznych – poliamid, poliester, akryl, itp. Naturalny materiał wykładziny sprawia, że jest ona niezwykle miła w dotyku. Dodatkowo dzięki naturalnej zawartości wilgoci w wełnie, nadaje im wyjątkowe właściwości antyelektrostatyczne, dzięki którym nie przyciągają kurzu, a także zdolność do regulacji wilgotności w danych pomieszczeniach. Wykładzina ta gromadzi ciepło, w skutek czego stanowi skuteczną izolację cieplną. Jest także dobrym izolatorem akustycznym tłumiąc odgłosy kroków i hałasów. Natomiast wykładziny produkowane z materiałów sztucznych, cechują się wyjątkową wytrzymałością i trwałością. Są niezwykle odporne na zabrudzenia i ścieranie. Sztuczne tkaniny powodują, że tekstylia te jest znacznie trudniej ugnieść i wytrzeć. Wykładziny dywanowe są na ogół stosowane w obiektach takich jak banki, hotele czy biura.

Wykładziny elastyczne

Wykładziny elastyczne to najczęściej wybierany materiał na posadzki. Do najpopularniejszych należą wykładziny wykonane z PCV. Posiadają niezliczoną ilość wzornictwa oraz barw, dzięki czemu przypominają posadzki drewniane, płytki ceramiczne czy kamienne. Ze względu na szeroką gamę kompozycyjną, mogą być dopasowane do wszystkich domowych pomieszczeń. Wykładzina elastyczna posiada właściwości antypoślizgowe oraz termiczne. Wpływa także korzystnie na nasze plecy, gdyż długotrwałe chodzenie po niej czy też stanie, nie męczy naszego kręgosłupa. Co więcej, wykładzinę elastyczną można zakupić w dużych rozmiarach, co pozwala nam na ułożenie płaszczyzny bez łączeń – szpar, luk czy spojeń, w które często wpadają okruszki jedzenia oraz kurz. Dzięki temu posadzkę z wykładziny elastycznej jest znacznie łatwiej utrzymać w czystości, gdyś wystarczy tylko odkurzyć i przetrzeć na mokro gdy pojawią się jakiekolwiek zabrudzenia – ewentualnie można skorzystać z jednej z wielu pralni wykładzin na miejscu, u klienta. Jeśli wybrana i położona przez Was wykładzina zdecydowanie przerasta wasze umiejętności czyszczenia tekstyliów, bądź też jej zasięg jest dla was zbyt duży, warto kilka razy w roku skorzystać z fachowej usługi prania wykładzin. Firma DAMAT specjalizuje się w praniu dywanów i wykładzin od 1991 roku. „Oferujemy  profesjonalne, rzetelne i atrakcyjne cenowo pranie wykładzin podłogowych w biurach i budynkach usługowych – bez limitu powierzchni! Dodatkowo po skończonej pracy, wszystkie meble i krzesła wracają na swoje miejsce!” - informuje jeden z właścicieli firmy DAMAT. Źródło: Damat S.C. – Pranie dywanów w Warszawie

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy