Materiał Partnera

Rodzaje sprzętu medycznego do domowego zastosowania

Rodzaje sprzętu medycznego do domowego zastosowania
Sprzęt medyczny może być stosowany nie tylko w specjalistycznych placówkach takich jak szpitale, hospicja, domy seniora itp. Profesjonalne urządzenia nadają się również do użytku domowego i tak przydaje się m.in. bezdotykowy termometr, ciśnieniomierz, inhalator oraz nebulizator. W domu można stosować także bardziej zaawansowany sprzęt ze sklepu medycznego taki jak koncentrator tlenu, ssak lub pulsoksymetr. Dowiedz się, jakie konkretnie urządzenia medyczne sprawdzą się w domu.

Sprzęt medyczny, który warto mieć w domu: termometr, ciśnieniomierz, inhalator i inne

Jednym z medycznych sprzętów idealnych do użytku domowego jest termometr bezdotykowy. Obecnie na rynku, w wielu ofertach można spotkać ten nowoczesny sprzęt, który wyposażony został w funkcję samosprawdzania, gwarantującą dokładny pomiar już po 1 sekundzie. To idealne rozwiązanie szczególnie w domach, w których mieszkają dzieci oraz seniorzy, gdyż umożliwiają pomiar temperatury w dowolnych warunkach np. podczas snu. Sprzęt medyczny, który również warto mieć w domu to inhalator. Urządzenie sprawdza się, gdy u danej osoby występuje astma, POChP lub inne schorzenia układu oddechowego. Na szczególną uwagę zasługują inhalatory (np. inhalator tłokowy, ultradźwiękowy lub inny) ze specjalną, przyjazną dzieciom obudową, które sprawdzają się u najmłodszych podczas leczenia m.in. kataru, zapalenia zatok, kaszlu oraz podczas zapalenia gardła i krtani. Wtedy przydać się może także domowy nebulizator do oczyszczania zatok, gdy występują trudności, by samodzielnie pozbyć się wydzieliny z nosa. Ponadto, sprzęt medyczny, który warto mieć w domu to również urządzenie takie jak ciśnieniomierz (automatyczny naramienny lub nadgarstkowy) i spirometr (aparat do ćwiczeń oddechowych).

Specjalistyczny sprzęt medyczny: koncentrator tlenu, ssak, pulsoksymetr itp.

Nierzadko leczenie pacjentów odbywa się także w warunkach domowych. W takich sytuacjach sprawdza się sprzęt medyczny (np. ciekawą ofertę ma sklep rehabilitacyjny AlmaMed z Częstochowy) taki jak koncentrator tlenu, który stymuluje do wdychania czystego, dotlenionego powietrza. Tego typu sprzęt obecnie ma nowoczesny design i jest łatwy w obsłudze, dlatego będą mogły z niego korzystać nawet osoby w podeszłym wieku. Ponadto, aby sprawdzić poziom tlenu we krwi, można skorzystać także z pulsoksymetru, który nałożony na palec wykonuje pomiary saturacji krwi. Jeśli wynik spada poniżej 90%, może to świadczyć o niewydolności oddechowej. Ponadto, czasem przyda się również sprzęt medyczny taki jak ssak, który pomaga skutecznie odessać wydzielinę. Sprawdza się, gdy nad pacjentem sprawowana jest opieka domowa np. ze względu wykonaną tracheotomię. Do ssaka przydadzą się także akcesoria takie jak butla oraz zbiornik do ssaków.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy