Artykuł sponsorowany

Rodzaje samochodowych uchwytów na telefon

Rodzaje samochodowych uchwytów na telefon
Telefon to przedmiot z którym rzadko kiedy się rozstajemy – także w trakcie codziennej jazdy samochodem. Niezależnie czy poruszamy się po zatłoczonym mieście, czy też wyruszamy w długą podróż, odpowiedni smartfon z opcją rozmowy głośnomówiącej i nawigacją okaże się rzeczą bezcenną. Sprawne i bezpieczne korzystanie z urządzenia mobilnego jest możliwe przede wszystkim dzięki jego właściwemu umiejscowieniu. Co zrobić, by nie musieć sięgać po telefon ręką? Najlepiej zainwestować w stabilny i wytrzymały uchwyt samochodowy, który bez problemu utrzyma smartfona na miejscu. Zakup uchwytu na telefon to wyraz praktyczności i zdrowego rozsądku. Oczywiście zawsze możemy zdecydować się na działanie prowizoryczne – np. wsadzenie obudowy telefonu we wnękę deski rozdzielczej czy wsunięcie jej między belki kokpitu. Niestety, w takich sytuacjach narażamy się na ryzyko upadku smartfona – zwłaszcza przy dynamicznej jeździe po nierównej nawierzchni. Spadek z wysokości może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu oraz konieczności jego naprawy. To szereg problemów i wydatków, którym można przecież zapobiec… No dobrze – załóżmy jednak, że decyzja o zakupie uchwytu na telefon została przez nas podjęta. Pozostaje jeszcze kwestia doboru jego odpowiedniego rodzaju. Do wyboru mamy kilka rozwiązań, różniących się głównie pod względem ulokowania uchwytu.

Uchwyt mocowany do szyby

Uchwyty mocowane do przedniej szyby to sprawdzone konstrukcje, podobne do tych stosowanych przy mocowaniu nawigacji GPS. Akcesorium wykonane z solidnych materiałów doskonale spełnia swoją rolę i pozwala patrzeć na wyświetlacz przy jednoczesnym obserwowaniu sytuacji na drodze. Aby wykorzystać walory uchwytu, należy odpowiednio go umieścić. Wielu kierowców unika lokowania urządzenia na środku szyby, twierdząc że ogranicza ono widok i działa rozpraszająco. Oczywiście to kwestia gustu i prywatnych odczuć. Zawsze istnieje możliwość umiejscowienia uchwytu gdzie indziej, np. po lewej stronie szyby.

Uchwyt na kratce wentylacyjnej

Uchwyty na kratkę wentylacyjną stanowią ciekawą alternatywę dla urządzeń mocowanych na szybie. Z jednej strony sprawiają, że telefon znajduje się na wysokości wzroku, z drugiej zaś nie ograniczają pola widzenia i nie nagrzewają się od promieni słońca.
Przy wyborze uchwytu na kratę wentylacyjną powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na gabaryty telefonu. Niektóre kratki bywają dość delikatne, dlatego masywne smartfony mogą się z nich zsuwać wspólnie z uchwytem. Może to doprowadzić do uszkodzenia kratki lub zablokowania przepływu powietrza i utrudnienia wentylowania wnętrza – zauważa przedstawiciel sklepu internetowego Pancernik, sprzedającego profesjonalne wyposażenie do urządzeń mobilnych.

Uchwyty na deskę rozdzielczą

Osoby, które nie chcą umieszczać uchwytu na szybie i kratce wentylacyjnej, mogą zdecydować się na wyjście pośrednie. Takim jest z pewnością uchwyt mocowany na desce rozdzielczej. Uchwyty na deskę rozdzielczą przyjmują rozmaite formy. Do spotykanych najczęściej zaliczają się silikonowe podkładki i przyklejane uchwyty. Oba rozwiązania gwarantują pożądaną stabilność (w przypadku podkładek telefon może się nieco nagrzewać). Coraz większą popularnością cieszą się uchwyty magnetyczne, złożone z kulistego magnesu oraz metalowej blaszki, umiejscawianej pod etui lub obudową telefonu (jeśli obudowa jest metalowa, nie trzeba korzystać z blaszki). Uchwyty magnetyczne mogą być lokowane na desce rozdzielczej, jak również w wielu innych miejscach – np. tuż obok radia. Modele tego typu też bardzo mocno trzymają się do podłoża i zapewniają pełną stabilizację dla smartfona.

Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

O wyborze uchwytu na telefon decydują przede wszystkim indywidualne preferencje. Oczywiście zawczasu warto sprawdzić, czy dany uchwyt będzie pasować do naszego telefonu. Zdarzają się sytuacje, kiedy rozstaw uchwytów na szybę lub kratkę jest zbyt mały dla smartfona. Z tego względu należy zapoznać się ze szczegółową specyfikacją techniczną produktu. Znajdziemy tam wszelkie dane na temat tego, jak dany uchwyt został wykonany, jakich materiałów użyto przy jego produkcji itd. Wyczerpujących danych w tym zakresie dostarczają opisy produktów na stronach sklepów internetowych. Szeroki asortyment uchwytów na telefon posiada m.in. internetowa firma Pancernik z Ostrowa Wielkopolskiego.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy