Artykuł sponsorowany

Rodzaje mebli łazienkowych

Rodzaje mebli łazienkowych

Łazienka musi być dobrze rozplanowana i urządzona. Przy wybieraniu mebli liczy się przede wszystkim oszczędność miejsca i stworzenie przestrzeni, która pozwoli wygodnie przechowywać kosmetyki, ręczniki i sprzęty łazienkowe. Doradzamy, jakie najlepiej wybrać meble do łazienki.

Podczas urządzania łazienki, do wyboru mamy niezliczoną ilość szafek i regałów o rozmaitych wymiarach, kształtach oraz przeznaczeniu. Możemy je kupić pojedynczo albo w kompletach. Komplety składają się przeważnie z szafek podumywalkowych, wiszących i stojących, przeszklonych witrynek oraz blatów umywalkowych. Niektórzy producenci oferują nawet obudowy wanien do kompletu.

Jakie meble łazienkowe wybrać

W każdej łazience powinna znaleźć się szafka podumywalkowa. Pozwala ona lepiej wykorzystać wolną przestrzeń i jest podręcznym schowkiem na środki czystości albo ręczniki. Możemy wybrać szafkę uniwersalną, pasującą do każdej umywalki, albo specjalnie dopasowaną do konkretnego modelu. Szafki pod umywalkę różnią się od siebie sposobem montażu, do wyboru mamy szafki, na których stawia się umywalkę albo wpuszcza się ją w szafkę. Jeżeli chcemy ułatwić sobie sprzątanie pod szafką, możemy zdecydować się na szafkę podwieszaną bądź na kółkach. Praktycznym rozwiązaniem jest także szafka pod umywalkę z szufladą. Wybierając to rozwiązanie zyskujemy dodatkową przestrzeń na przechowywanie kosmetyków lub innych łazienkowych akcesoriów.

Meble stojące

Jeżeli mamy dużą łazienkę, możemy w niej ustawić meble stojące. Są to przeważnie regały albo prostokątne szafy łazienkowe. Popularnym rozwiązaniem do łazienki jest regał wyposażony w blat, na którym stawiamy umywalkę. Ten mebel ma tę zaletę, że zyskujemy dodatkową powierzchnię do odkładania kosmetyków i przyborów toaletowych, które zawsze będą pod ręką.

Meble wiszące

W średnich i mniejszych łazienkach doskonale sprawdzają się meble ścienne. Szczególnie popularne są płaskie szafki, które wiesza się nad umywalką. Ich drzwiczki przeważnie wykańcza się lustrem, które pozwala nam przejrzeć się podczas codziennej toalety i zrobić makijaż. Drzwi w meblach wiszących są zazwyczaj otwierane. Wiszące meble z drzwiami przesuwnymi to rzadkość.

Rodzaje materiałów wykorzystywane do produkcji mebli łazienkowych

Meble łazienkowe najczęściej produkuje się z płyt drewnopochodnych, które zabezpieczone są przed wilgocią jednobarwnym lub drewnopodobnym laminatem albo wodoodpornym lakierem. Droższe, ale za to bardziej ekskluzywne są meble z naturalnego drewna.
- Drewniane meble do łazienki cieszą się coraz większym powodzeniem. Powstają z odpornych na wilgoć gatunków drewna, takich jak np. dąb. Dodatkowo zabezpiecza się je impregnatem albo lakierem, dzięki czemu są całkowicie odporne na wilgoć panującą w łazience – wyjaśnia pracownik firmy Imex Top 32 oferującą kompleksową gamę produktów wyposażenia łazienek.
W sklepach znajdziemy również szafki z tworzyw sztucznych. Są one odporne na ciepło wilgoć i  łatwo je wyczyścić. Minusem tego rodzaju mebli jest ich nietrwałość – uderzone łatwo pękają. Bardzo wdzięcznym materiałem wykorzystywanym do produkcji mebli łazienkowych jest też szkło hartowane. W połączeniu z metalem, z którego wykonuje się stelaże, półki i inne elementy konstrukcyjne, szkło pozwala stworzyć bardzo ciekawe i nowocześnie wyglądające meble łazienkowe.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy