Materiał Partnera

Renowacja zamiast wymiany. Dlaczego warto odnowić parkiet? 

Renowacja zamiast wymiany. Dlaczego warto odnowić parkiet? 

Drewniane parkiety to synonim ponadczasowej, stylowej podłogi, która nigdy nie wychodzi z mody. Drewno ma w sobie coś, co sprawia, że wnętrza zyskują niepowtarzalny klimat i stają się przytulne. Przyjemnie chodzić po nim boso, pasuje do pomieszczeń tradycyjnych i nowoczesnych, jest trwałe i służy latami... A najwięcej uroku ma w sobie parkiet z historią, który jest zadbany. Dlaczego warto postawić na renowację zamiast wymieniać starą podłogę?

Historia zamknięta w drewnianej podłodze 

Stare drewniane parkiety to świadkowie historii. Niektóre pałacowe podłogi pamiętają jeszcze bale sprzed lat, a te kładzione w wieżowcach z wielkiej płyty – prywatki z czasów PRL-u. Dla wielu osób mają dużą wartość sentymentalną, kojarząc się z własnym dzieciństwem lub ważnymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w domu. Jeśli jesteś właścicielem starej drewnianej posadzki, odziedziczonej razem z mieszkaniem babci lub zastanej w kupionym lokum, masz się z czego cieszyć! Nawet jeśli obecnie jest poszarzała, porysowana i wytarta, profesjonalne odnawianie parkietu przywróci mu dawny blask, na czym z pewnością zyska całe wnętrze.

Czy odnawianie parkietu się opłaca? 

Zastanawiasz się, czy renowacja parkietu ma sens i czy nie łatwiej będzie po prostu wymienić go na panele lub pokryć wykładziną? Pomyśl, że dzięki odnowieniu podłogi zyskasz modny i piękny parkiet w znacznie niższej cenie niż w przypadku kupna i montażu nowego. Ponadto renowacja idealnie wpisuje się trend less waste – skoro podłoga po liftingu może z powodzeniem służyć przez kolejnych kilkadziesiąt lat, dlaczego ją wyrzucać? Tym bardziej, że drewno jest uniwersalne i pasuje do wnętrz utrzymanych w każdym stylu, od klasycznych po industrialne i minimalistyczne. Odświeżając parkiet, możesz go nieco zmodyfikować. Zdecyduj, czy będzie matowy, czy może błyszczący lub zupełnie zmień kolor podłogi, a końcowy efekt na pewno pozytywnie cię zaskoczy!

Oczywiście zdarza się, że parkiet jest zbyt zniszczony, by jego renowacja była opłacalna. Jeśli deszczułki są tak cienkie, że widać łączenia, zostały zalane, popękały lub spleśniały, parkiet niestety trzeba usunąć i położyć nową podłogę.

Klucz do sukcesu to doświadczeni fachowcy 

By odnawianie podłogi przebiegło sprawnie, a efekt był piękny i trwały, warto skorzystać z usług najlepszych fachowców, np. firmy Silesia Parkiet z Katowic, która podejmuje się naprawy parkietów z każdego rodzaju drewna, nawet tych bardzo zniszczonych. Dzięki doświadczeniu specjalistów i nowoczesnym maszynom renowacja nie jest bardzo uciążliwa dla mieszkańców.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy