Materiał Partnera

Remont domu: kiedy można stosować klej uniwersalny?

Remont domu: kiedy można stosować klej uniwersalny?

Szykując się do remontu, powinieneś wyposażyć się w narzędzia ręczne, dzięki którym będziesz mógł wykonać zaplanowane prace oraz klej. Klejenie jest bowiem nieodłączną czynnością wielu czynności remontowych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego produktu można w sposób trwały połączyć ze sobą dwie powierzchnie bądź przedmioty wykonane z tego samego lub dwóch różnych materiałów. Kleje to substancje powierzchniowo czynne, które zwiększają adhezję, czyli zjawisko łączenia się powierzchniowych warstw dwóch zetkniętych ze sobą ciał.

Czym charakteryzują się kleje uniwersalne?

Kleje uniwersalne to produkty stworzone z myślą o zastosowaniu ich przy różnych pracach. Dzięki nim można skleić ze sobą wiele elementów i części, które nie wymagają użycia specjalistycznych klejów przeznaczonych do konkretnych rodzajów materiałów. Cechą wyróżniającą tego typu produkty jest przede wszystkim szerokie spektrum zastosowania. Służą one do klejenia ze sobą różnych elementów wykończeniowych oraz do przyklejania różnorodnych materiałów do powierzchni. Czas wiązania takich klejów jest krótki, dzięki czemu szybko sklejają ze sobą powierzchnie, które chcesz ze sobą trwale połączyć.

W jakich pracach remontowych sprawdzą się kleje uniwersalne?

Kleje o szerokim spektrum zastosowania sprawdzą się w wielu pracach remontowych i naprawczych, dlatego warto zawsze mieć je w domu. Z ich pomocą będziesz mógł np.:

• powiesić lustro,
• przykleić listwy przypodłogowe,
• zamontować progi,
• zamocować elementy wykonane ze styropianu, aluminium i metalu,
• przykleić płytki ceramiczne,
• zamocować elementy wykończeniowe i dekoracyjne,
• unieruchomić panele podłogowe i listwy,
• zrealizować drobne prace wykończeniowe, naprawcze i budowlane.

Jakie są rodzaje klejów uniwersalnych?

Do klejów uniwersalnych zalicza się wszystkie kleje, za pomocą których można trwale połączyć ze sobą różne materiały. Są przeznaczone do sklejania większości powierzchni. Oto najczęściej stosowane rodzaje klejów uniwersalnych, których bogaty wybór jest m.in. w sklepie Bauster:


1. Kleje montażowe
To grupa klejów, które są przeznaczone do wykonywania różnego rodzaju prac montażowych. Łączą ze sobą większość materiałów oraz powierzchni, a ich atutem jest możliwość stosowania w każdych warunkach. Charakterystyczną cechą klejów montażowych jest błyskawiczna przyczepność. Bez takiego kleju niemożliwe byłoby np.: sprawne zamontowanie listew przypodłogowych, paneli podłogowych, zamocowanie elementów wykończeniowych i dekoracyjnych wykonanych np. z drewna, metali, kamienia, tworzyw sztucznych czy styropianu.

2. Kleje łączące
Kleje łączące stosuje się do sklejania ze sobą większych powierzchni gładkich. Charakteryzują się nieco dłuższym czasem wiązania i łączenia od klejów montażowych.

3. Kleje błyskawiczne
Kleje tego typu wyróżniają się błyskawicznym czasem wiązania i łączenia. Wystarczy zaledwie kilka sekund, aby trwale skleić ze sobą różne elementy. Są bardzo łatwe w użyciu i można je stosować do większości materiałów. To idealny produkt do wykonywania drobnych napraw w domu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy