Artykuł sponsorowany

Relaks w altanie ogrodowej

Relaks w altanie ogrodowej

W projekcie ogrodu koniecznie musi znaleźć się miejsce na altanę ogrodową. Być może jest to spory wydatek, ale nie warto oszczędzać. Nie ma nic cenniejszego od indywidualnego relaksu we własnej altanie ogrodowej.

Świat odpoczynku

Człowiek potrzebuje zarówno czynnego jak i biernego odpoczynku. To drugie może osiągnąć w altanie ogrodowej. Altana ogrodowa zagwarantuje ciszę, spokój i oderwanie od świata codziennych problemów. Wszyscy tego potrzebujemy. Nie trzeba wyjeżdżać na drogie wakacje za granicę. Lepiej wydać pieniądze na altanę ogrodową i odetchnąć od życia we własnym ogrodzie. Altana ogrodowa to także idealny pomysł na spotkania z innymi. Odpoczynek w gronie przyjaciół  jest możliwy. W piękną słoneczną niedziele można zaprosić rodzinę na pyszny obiad. Altana ogrodowa może pełnić różne funkcje. Każdy będzie usatysfakcjonowany.

Lokalizacja

Lokalizacja altany ogrodowej nie może być bezmyślna. Najbardziej atrakcyjne miejsce to ubocze ogrodu. Ponadto altana powinna znajdować się z dala od głośnych ulic, spali, chodników, przechodniów. Altana ogrodowa musi być w miejscu wyizolowanym od reszty ogrodu oraz gwaru rzeczywistości. To swoisty azyl w pełnym tego słowa znaczeniu. Jeśli postawimy altanę blisko ulicy, odpoczynek może zamienić się w koszmar. Lepiej tego uniknąć. Jeśli nie mamy w ogrodzie dobrego miejsca na altanę, lepiej zrezygnować z budowy. Altana musi spełniać swój podstawowy cel tzn. być miejscem odpoczynku i ciszy.

Wykonanie

Altana ogrodowa  może być wykonana z drewna bądź metalu. Należy pamiętać o zabezpieczeniu przez korozją. Altana ogrodowa będzie cały rok narażona na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Najbardziej estetyczne są altany z drewna, gdyż świetnie dopasowują się do całości ogrodu. W końcu drewno to materiał naturalny. Altany metalowe są mniej naturalne, ale bardziej trwałe. Warto otoczyć je różnymi gatunkami roślin, aby altana sprawiała wrażanie bardziej naturalnej. Polecamy głównie rośliny pnące.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy